Kripto Para

Yatırımlar Tasfiye Ediliyor!

Kripto piyasasında korku hakim sürerken Bitcoin ve diğer altcoinler düşüş gösteriyor. Yatırımcılar ise belirsiz olan piyasada tasfiyeleri ile konuşuluyor.

Tüm kripto piyasasında yaşanan düşüşler dolayısıyla, yaklaşık 60.000 yatırımcının fonlarının değerleri giderek düşüyor. Bitcoin (BTC) ve diğer altcoinler yükseliş momentumunu sürdüremediği için bir satış baskısı oluştu ve piyasaya ciddi anlamda yansıdı. Özellikle RusyaUkrayna savaşının devam etmesi ve Fed’in faiz açıklamaları sonrası borsaların etkilenmesinin de etken olduğu bu düşüşler sonrası kripto piyasasının değeri 65 milyon dolar azalarak 1,8 trilyon doların altına düştü.

Yatırımcılar Satışı Tercih Ediyor

Uzmanlar, son 24 saatte 221 milyon dolardan fazla tasfiye olduğunu söylüyor ve özellikle son 4 saatte kabaca 20 milyon dolar tasfiyenin gerçekleştiğini vurguluyor. Bu tasfiyelerin yaklaşık 93 milyon doları Bitcoin piyasasında gerçekleşti. Ayrıca tasfiyelerin en büyüğünün BitMEX borsasında tek seferde gerçekleştiği de bildiriliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum (ETH) blockchain yerel tokenı olan ETH ile ilgili tasfiyeler ise yaklaşık 58 milyon doları buldu. Tasfiyeler, bir yatırımcının teminat tamamlama çağrısı olarak da biliniyor ve borsada bulunan yatırımcı fonlarının alım satım pozisyonunu korumak için ek teminat talebi doğduğunda karşılamak için yeterli fona sahip olunmadığında yapılıyor.

Piyasada Korku Hakim

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 2 Mart’tan beri istikrarlı bir şekilde düşüyor ve Fed’in hızla artan enflasyon karşısındaki parasal koşulları sıkılaştırma politikasına karşı dik bir duruş sergileyemiyor. Fed’in faiz açıklaması 14 Mart gibi olması beklense de, yapılan ön açıklamalarla beraber Bitcoin, yaklaşık 40.000 dolara kadar düştü ve son 24 saate bu düşüşün %4,5’a kadar ulaştığı raporlanıyor. Ayrıca piyasa duyarlılığını ölçen kripto korku ve açgözlülük endeksi de günümüzde korkuyu ölçüyor.

Bitcoin’i takip eden altcoinler de aynı şekilde piyasada hakim olan satış baskınının üstüsinden gelmeye çalışıyor. Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Ethereum (ETH) %6’dan fazla değer kaybederek piyasadaki en büyük kayıpların sahipleri oluyor. Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) gibi meme tokenları ise %3 kadar bir düşüş gösteriyor. Öte yandan kripto piyasasında toparlanma da gözlemleniyor ve Bitcoin’in önce 45.000 sonra da 50.000 dolarlık kritik fiyat değeri barajlarını aşması bekleniyor.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu kripto son dakika, fiyat analizi, piyasa analizi, kripto para fiyat analizi, kripto para piyasa analizi, kripto para piyasa, piyasa analiz, fiyat analiz, en iyi kripto paralar, en iyi 10 kripto para, en iyi kripto paralar hangileri, en iyi kripto parayı bul, en iyi kripto

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu