Kripto Para

Yatırımcılar Bu 5 Trendi Takip Etmeli! 

Yatırım yaparken bir projenin geleceğini ön görerek erkenden yapılan yatırımlar zaman zaman yatırımcıların bir servet kazanmasını sağlayabiliyor. Ancak bu noktada henüz yeni olan projelere yapılan yatırımların, eski projelere yapılan yatırımlardan daha fazla risk barındırdığını unutmamak gerekiyor.

Bu noktada popüler isim Joe Parys, kripto para ekosisteminde erken giriş imkanı sunana ve yatırımcının bu alanlardaki projeler yatırım yapması ile büyük karlar elde edebileceğini düşündüğü 5 alanı paylaşıyor.

NonFungible Token’lar (NFT)

Analiste göre yatırımcıların takip etmesi gereken ilk trend NFT’ler. NFT’ler yatırımcılara gerçekten güçlü fırsatlar sunabiliyor. Örneğin; 12 yaşında bir kız çocuğu kendi tasarladığı NFT’leri satarak 6 milyon dolar para kazandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Buna ek olarak popüler NFT projelerinin parçalarına yapılan yatırımların da 2022 yılında çok ciddi değer artışları yaşayabileceği ve bu sebeple yatırımcısına kazandırabileceği düşünülüyor. Örneğin; Bored Ape Yacht Club, CrptoPunks ve Ninja Squad şu anda oldukça popüler ve NFT’ler çok ciddi rakamlara alıcı buluyor.

Analiste göre ise NFT’ler için bu henüz bir başlangıç. Benimsenmenin artması ve insanların kazançları görmesi ile birlikte NFT ekosisteminin bugünkü durumundan çok daha ileride olması gerektiği düşünülüyor.

Oyunlar ve Metaverse

Analiste göre takip edilmesi gereken ikinci trend blockchain tabanlı oyunlar. Analist kripto para oyun sektörü konusunda çok iyimser olduğunu ifade ediyor. Kripto oyun sektörü şu anda 173 milyar dolar değerinde ve 2027 yılına kadar da 314 milyar dolar değer ulaşması bekleniyor.

Parys’e göre oyun endüstrisi büyümeye devam ediyor ve oyunların blockchain ile kripto para birimleri birleşmesini kaçırmayan kişilerin erken yatırımcı olma fırsatını da yakalayacağını dile getiriyor.

Aslında metaverse sadece Parys’in değil hemen hemen tüm yatırımcıların dikkat çektiği bir alan. analist, metaverse’ün çığır açan bir teknoloji olduğunu ve bu noktada da kripto para projelerinin büyük rol oynayacağını ifade ediyor. Analiste göre bu noktada Decentraland (MANA) ve The Sandbox (SAND) mutlaka yatırımcıların takibinde olmalı.

DeFi ve Launchpad’ler

Analiste göre 2022 yılının son iki trendi DeFi ve Launchpad projeleri olacak. Yazınn yayına hazırlandığı sırada DeFi’de kilitli miktar 92 milyar doları geçmiş durumda ve bu noktada son zamanlarda Anchor Protocol’ün dikkat çektiği ifade ediliyor. Analist DeFi projeleri yükseliş yaşarken DeFi token’larının da bu yükselişten paylarına düşeni alacağını dile getiriyor.

Son olarak Parys, yatırımcıların launchpad projelerini takibe almalarını öneriyor. Analiste göre launchpad projeleri yatırımcılara projeler ilk giren olma fırsatını sunuyor ve bu da kısa zamanda yüksek kazanç elde edilebileceği anlamına geliyor. Yapılan açıklamalara göre şu anda launchpad’ler 41 milyon doları aşan bir sermaye ile 26.000’den fazla benzersiz katılımcıyla 100’ün üzerinde finanse edilmiş projeye sahip.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu kripto son dakika, fiyat analizi, piyasa analizi, kripto para fiyat analizi, kripto para piyasa analizi, kripto para piyasa, piyasa analiz, fiyat analiz, en iyi kripto paralar, en iyi 10 kripto para, en iyi kripto paralar hangileri, en iyi kripto parayı bul, en iyi kripto

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu