Altcoin HaberleriHaberlerPara Kazanma

Terra, Anchor rezervlerine 450 milyon UST ekledi

Terra Luna (LUNA) ve Terra USD (UST) stablecoin ekosistemini geliştiren Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon, cuma günü attığı bir tweet’te, Anchor protokolünün rezervlerine 450 milyon UST (450 milyon dolar) eklendiğini duyurdu. Bu öneri, 10 Şubat’ta Luna Foundation Guard (LFG) tarafından onaylandı. Anchor, Terra ekosisteminin amiral gemisi protokolüdür ve kullanıcılarının UST mevduatlarına yıllık yüzde 20’ye kadar faiz getirisi sunar.

Funded. pic.twitter.com/NLvnSa0bBu

— Do Kwon (@stablekwon) February 18, 2022

Protokolün rezervleri, yeterli borçlanma talebi olmadığı için son zamanlarda 6,56 milyon dolara kadar düşmüştü. Böyle bir durumda, parasını bu protokole borç vermek için yatıran yatırımcılara vaat edilen faiz tutarını ödemek için rezervlerden faydalanmak gerekir. Bu yüzden Anchor’un yedek fonları, aralık ayının başından ocak ayının sonuna kadar, 35 milyon dolar kadar düştü.

Yazının yazıldığı sıralarda, bu miktar gittikçe artmaya devam ediyordu. Son birkaç hafta içinde, toplam yatırılan fon oranı yaklaşık 480 milyon dolar artarken, borç alınan fonlar da yaklaşık 180 milyon dolar arttı. Terra, borç veren yatırımcıların getirilerini karşılamak için, borçluların teminatlarını da stake edip getiri elde ettiğinden, dengeyi sağlamak için bu iki sayının birbirine eşit olması gerekmez.

Bir Terra geliştiricisi, bu tür getirilerin kısa vadede sürdürülebilir olmadığını da kabul etti. Terraform Labs, uzun vadede bu sorunu çözmek için bileşik liquid staking yöntemini kullanmayı planlıyor. Bu çözümle kullanıcılar çifte getiri elde edebilecekler. Kullanıcılar varlıklarını bir havuzda stake edip getiri sağlarken, aynı zamanda bu stake ettikleri varlıklarını bir likidite havuzunda farming yaparak da kar elde etmek için kullanabilecekler. Teorik olarak, kullanıcıların teminatları kullanıldıkça zamanla değerlenir. Bu değerleme daha fazla kişiyi havuzlara likidite sağlaması konusunda teşvik eder.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir, nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu son dakika

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu