Blockchain HaberleriHaberlerPara Kazanma

Saadet zinciri mağduru nasıl kripto meraklısı oldu?

Saadet zincirine para kaybetmek, kripto ekosistemine giriş yapmak için ideal bir yol değil. Neyse ki Mark Dave Manansala, kripto ve blockchain’e ikinci bir şans verdi ve yeni bir tutku keşfetti.

Her şey, Manansala’nın 2017’de bir tanıdığı tarafından çok popüler bir kripto projesine davet edilmesiyle başladı. Proje ekibi, Manansala’dan ücretsiz token karşılığında kendisinin videosunu çekmesi istendi. Yatırımcıya daha sonra elde ettiği kâr ile yeniden yatırım yapması tavsiye edildi. Yüksek getiri vaadine kanan Manansala, projeye daha fazla yatırım yapmaya başlasa da, kısa süre sonra dolandırıcılık olduğunu fark etti.

“Projeye yaklaşık üç ay para yatırdıktan sonra, dolandırıclık olduğunu daha net bir şekilde anlamaya başladım. Durumu toparlamak ve çekebildiğimi çekmek için elimden geleni yaptım ve token tamamen çökmeden önce yatırımların bir kısmını kurtarmayı başardım.”

Bu deneyimin kriptoya bakış açısını nasıl değiştirdiği sorulan Manansala, belirli bir platform canını oldukça sıksa da, kriptoyu negatif bir şey olarak görmediğini açıkladı.

Manansala, hayat kendisine limon verdiğinde limonata yaptı. “Bu olay yüzünden kripto, Bitcoin ve arkasındaki teknolojiye merak saldım,” diye belirten Manansala, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada kendini geliştirmeye başladığını ve sektördeki hayat değiştirebilecek fırsatlardan emin olduktan sonra, insanların da kriptoyu bulabilmesi için bildiklerini paylaşmak istediğini söyledi.

Böylece Manansala’nın kripto yolculuğu 2017’de en yakınında olan kişiyle, yani kız arkadaşlıyla başladı. O zamanlar eczacılık okuyan kız arkadaş, daha sonra tamamen kripto sektörüne yöneldi.

Manansala, “O andan itibaren birlikte hareket etmeye başladık. Ortak bir dilimiz vardı, o da sürekli konuştuğumuz kriptoydu. Daha sonra 2018’de buluşmalar düzenlemeye ve bildiklerimizi paylaşmaya başladık,” diye ekledi.

Mark, Filipinler’de bir okulda blockchain hakkında eğitim veriyor. Kaynak: Mark Manansala

Mark, kısa süre sonra Vietnam ve Endonezya gibi ülkelerde Bitcoin ve blockchain hakkında konuşma yapmak üzere çağrılmaya başlandı. Manansala, söyleşilerine katılanların çoğunun daha sonra yatırımcı olduğunu belirtti.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu son dakika, blockhain, blockhain haberleri, blockhain haber, blockhain ne kadar oldu, blockhain giriş, blockhain nedir nasıl alınır? blockhain yorum

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu