Rüya Tabirleri

Rüyada Ölmüş Birini Hasta Görmek Tabiri

Rüyada Ölmüş Birini Hasta Görmek

Rüyada ölmüş birini hasta görmek, o kişi için dua edilmesi gerektiğinin, rüya sahibinden dua okumasını beklediğinin habercisidir. Bazen bu rüya kişinin ibadetlerindeki ve zekatlarındaki eksikliklerdir. Bu rüyayı gören kimse hayatını gözden geçirmeli ve bazı konularda daha dikkatli olmalıdır. Bazı alimlere göre ise bu rüya, hasta görülen ölünün ahrette iyi bir makamda bulunduğunun ve halinin iyi olduğunun göstergesidir.

Rüyada Ölmüş Birinin Kendisini Taşıdığını Görmek

Bu rüya oldukça güzel ve hayırlıdır. Böyle bir rüya gören kişi uzun ömürlü olur ve yaşamı bolluk bereket içinde geçer. Bazı tabircilere göre ise bu, rüya sahibinin ölen kişinin sanatını ve işini devam ettirmesine, huyca ona benzediğine işaret eder.

Rüyada Ölmüş Birinin Kendisini Takip Ettiğini Görmek

Rüyasında ölmüş birinin kendisini takip ettiğini gören kimse, o ölü yaşarken hangi mesleği yapıyorsa aynı meslekle veya onun işleriyle uğraşır. Bu rüya bazen de o kimse gibi ölmeye veya ölüyü tanıyorsa onun için sadaka verip, dua etmeye işarettir.

Rüyada Ölmüş Birini Ağlarken Görmek

Rüyasında ölen birini ağlarken görmek, o ölen kişinin ahirette iyi bir durumda bulunduğuna, yerinin rahat olmasına, her anlamda huzurlu olduğuna işarettir. Bazı alimlere göre ise bu rüya kişinin içinde bulunduğu kötü haldir. Yanlış yola saptığının ve günah işlediğinin göstergesi olan bu rüya, gören kişiye bir uyarı niteliğindedir.

Rüyada Evinde Ölen Birini Görmek

Rüyasında evinde oturan ölen birisini gören kimse, yakın zamanda bir hastalığa tutulur; fakat bu hastalığın geçici olduğuna, belirli bir süre sıkıntı çektikten sonra tekrar iyileşeceğine işarettir. Bazen de bu rüya kişinin borçlanmasına veya bir suç işlemesine de yorulabilmektedir. Eğer rüyada ölen biri evde uyuyorsa bu, kişinin tembelliğine, iş yapmamasına ve çalışmalarında başarılı olamamasına yorulur.

 

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu