Rüya Tabirleri

Rüyada Öldürmek Tabiri

Rüyada Öldürmek

Rüyada birini öldürmek suç işlemeye, bir şeyden çekinmeye ve tedirgin olmaya, Allah yolundan ayrılmaya, dini vecibeleri ihmal etmeye delalet eder. Rüyada kişinin kendini öldürmesi tövbekâr olmaya, yeminine sadık kalmaya, Allah yoluna dönerek, hayırlı ve güzel işler yapmaya işaret eder. Rüyada kişinin başkası tarafından öldürülmesi, kişinin ömrünün uzaması, zenginliğe ve bolluğa kavuşması, katil olan kişiyi tanıyorsa rakibine karşı galip gelmesi anlamına gelir.

Rüyada birini boğmak merhametsizce ve düşüncesizce yapılacak bir şeye işaret eder. Rüyada birini öldürdüğünü açıkça söyleyerek kabul etmek meslekte derece alarak yükselmeye delalet eder. Kişinin rüyasında cenk ederken ölmesi huzur, zenginlik ve rahatlık anlamına gelir. Rüyada bir hayvanı öldürdüğünü görmek, kişinin işleyeceği suç ve sonradan duyacağı büyük pişmanlık anlamına gelir.

Rüyada Adam Öldürmek

Rüyada adam öldürdüğünü fakat adamı tanımadığını gören kişi için kapanmış hesapların yeniden açılacağı anlamına gelir. Eski hataların yeninden gündeme gelmesi, eski yaraların deşilmesi ve kanaması ya da eski bir anlaşmazlığın yeninden baş göstermesine işaret eder.

Rüyada Köpek Öldürmek

Rüyada köpek öldürmek kişinin, kendisini sevmeyen ya da çekemeyen kişilerden kurtulmasına, ticaret hayatındaki rakiplerini alt etmesine işaret eder.

Rüyada Kocasını Öldürmek

Rüyasında kocasını öldürdüğünü gören kadın, eşini işlemediği bir suçtan dolayı suçlayacak demektir.

Rüyada Yılan Öldürmek

Rüyada yılan öldürmek rakibine karşı galip gelmeye ya da izdivaca işaret eder.

Rüyada Böcek Öldürmek

Rüyada böcek öldürmek, esenlik, huzur, mutluluk, zenginlik ve bolluk anlamına gelir. Rüyada böcek öldürdüğünü gören kişi çektiği tüm zahmetten ve zorluktan kurtulacak demektir.

Rüyada Karınca Öldürmek

Rüyada karınca öldürmek, kişinin bir takım yanlış kişilere uyarak doğru yoldan ayrılıp, istemeden de olsa suç işleyerek günahkâr olmasına işaret eder.

Rüyada Öldürmek İstemek

İş hayatında çok sıkıntılı bir dönemden geçen ve maddi ve manevi anlamda çok zorluk çeken bir arkadaşa yardım edileceğine, bu sayede işlerinin yoluna gireceğine, yapılan destekle birlikte arkadaşlık bağının daha sağlamlaşacağına ve kısa zamanda çok büyük etki yaratacak bir proje için birlikte çalışılacağına alamet eder. Aynı zamanda, borçların yakın bir zamanda ödeneceğine ve önemli bir konuda fikir birliği edileceğine yorulur.

Rüyada Öldürmek İsteyen Birinden Kaçmak

Kalp kırıklığı yaşatacak bir durumla karşı karşıya kalınacağına, sorunların çabucak halledileceğine, sıkıntılı yaşayan bir kişi ile iş yapılacağına, yapılan işin karşılığının alınamayacağına, bu yüzden maddi açıdan zor bir duruma düşüleceğine ve sağlık sorunları ile uğraşılacağına rivayettir.

Rüyada Adam Öldürmek

Eş, dosttan birinin maddi olarak kötü bir dönemden geçtiğine, bu kişinin yardım isteyeceğine, verilen destek sayesinde iş dünyasında saygın bir konuma gelineceğine, zorlukların biteceğine, edilen duaların ve yapılan yardımların Allah katında karşılığını bulacağına ve iş hayatında yapılan çalışmaların getirisi olan kazancın hayır işlerinde kullanılacağına işarettir.

Rüyada Kedi Öldürmek

Zor şartlar altında yapılan projeleri yani binbir güçlükle ortaya konan başarılı çalışmaları kıskanan ve bu yüzden bazı sorunların çıkmasına sebep olan bir kişinin yakın zaman içinde yenilgiye uğratılacağı, sıkıntıların çözüm bulacağı, maddi durumun günden güne düzeleceği, hayırlı bir kişi ile dünyaevine girileceği, korkuların uzaklaştırılacağı ve dertlerin bitme noktasına geleceği anlamına gelir.

Rüyada Fare Öldürmek

Yapılan çalışmaların ve gerçekleştirilen projelerin başarısız olması için elinden gelen her şeyi yapan ve bazı ayak oyunları oynayıp kişinin işlerine engel olan bir kişinin varlığına, bu durumdan ve kişiden bir an önce kurtulmak gerektiğine, sevilen kişilerin bu kişiye karşı yardım edebileceğine ve sıkıntıların bu sayede sona ereceğine tabir edilir.

Rüyada Kardeş Öldürmek

Kişinin, iş hayatında ve aile hayatında çok sıkıntılı durumlarla karşılaşacağına, kendisine yapılacak bir ihanetten ötürü büyük bir üzüntü içine düşeceğine, maddi ve manevi olarak çok zor bir noktaya geleceğine, aile bireyleri ile tartışma yaşayacağına, sevdiği bir kişiyi kaybedeceğine ve üzüleceğine delalet eder. Aynı zamanda, yüklü miktarda para kaybedileceğine ve mal mülkte eksiklik yaşanacağına rivayet edilir.

Rüyada Kadın Öldürmek

Sadece rüya sahibi için değil aile bireyleri için de kötü bir rüyadır. Bolluk ve bereket getiren bir kişinin küstürüleceğine, iş konusunda çok büyük hatalar yapılacağına, sağlık sorunlarının ortaya çıkacağına, uzun zamandan beri tanış olunan birinden darbe yeneceğine, aile büyüklerinden birinin sağlığı ile ilgili olarak kötü haber bir haber alınacağına ve hayal kırıklığı yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada Sinek Öldürmek

Sorunların ilk başlarda pek ciddi zararlar vermeyeceği, daha sonra biraz dikkatsiz davranılması sebebiyle sorunların gitgide daha da büyüyeceği, dertlerin ve tasaların artacağı, sağlık sorunlarının ortaya çıkacağı, başlayan bir gönül ilişkisinden büyük tartışmalar ve kavgalar eşliğinde çıkılacağı ve üzüntü duyulacağı anlamına gelir. Ayrıca, uzun zamandan beri üzerinde çalışılan bir projenin kötü bir şekilde sonuçlanacağına alamet eder.

Rüyada Düşman Öldürmek

Kişinin, iş hayatında büyük bir kazanç getirecek ve uzun zamandan beri hayal edilen makama terfi alınmasını sağlayacak bir proje gerçekleştirileceğine, atılacak bir adımda yapılan büyük bir hata yüzünden işlerin çok daha kötü gideceğine ve uzun süreden beri yapılan bir işte yenilgiye uğranacağına tabir edilir.

Rüyada Kertenkele Öldürmek

İş hayatında uğranan zararları telafi edecek bir kişi ile ortaklık kurulacağına, bu sayede borçların ödenmesi ve sorunların aşılması konusunda çok büyük bir mesafe katedileceğine, yapılan işte yeniden kara geçileceğine ve sıkıntıların hızlı ve sorunsuz bir şekilde ortadan kaldırılacağına yorulur. Aynı zamanda, çok güçlü bir rakiple tartışmaya ve bir türlü yenişememeye işaret eder.

Rüyada Hamam Böceği Öldürmek

Her geçen gün daha büyük bir sorunla boğuşmaya neden bir kişi ile rakip olunacağına, bu kişi yüzünden iş hayatında sıkıntılı ve üzüntülü günler geçirileceğine, maddi açıdan çok zorlanılacağına, işlerin aksayacağına ve hayallerden uzaklaşılacağına rivayet edilir. Aynı zamanda, hane halkının huzursuz olmasına sebep olan bir kişi ile uzun bir süre boyunca sorun yaşamaya delalettir.

Rüyada Pire Öldürmek

Aile hayatında sorunlu bir dönemin geride kalacağına, eşler arasındaki sorunların çözüme kavuşacağına, yaşanan problemlerin teker teker aşılacağına, sağlıkla ilgili önemli bir adım atılacağına ve rahata erileceğine yorumlanır. Ayrıca, yakın bir kişinin vereceği bir destek sayesinde eğitim hayatı ile ilgili olarak hayırlı bir karar verileceğine alamettir.

Rüyada Bıçakla Adam Öldürmek

İş hayatı içerisinde istenen noktaya bir türlü gelinemeyeceğine, işlerin sarpa saracağına, yakın bir kişi ile girilen yolda büyük bir borcun altına girileceğine, hayır getiremeyecek bazı kişilerle muhatap olunacağına, kazancın gittikçe azalacağına ve huzursuzluk yaşanacağına tabir edilir.

Rüyada Ejderha Öldürmek

Sevilen bir akrabanın önayak olması ile büyük başarı getirecek bir projeye girileceğine, bu sayede iş hayatında herkes tarafından tanınan ve saygı duyulan bir kişi olunacağına, uzun süre kötü giden bir işin düzeltileceğine ve yalan söyleyerek insanların arasını bozan bir kişinin haneden uzaklaştırılacağına işarettir. İşle ilgili bilgisi olan ya da olmayan kişilerin konuşmasına fırsat vermeden eldeki işin nihayete erdirileceğine yorumlanır.

Rüyada Tabancayla Adam Öldürmek

Yapılan evlilikte bazı sorunlar yaşamaya, manevi açıdan kötü bir duruma düşmeye, bir ihanetle karşı karşıya kalmaya, sevilen bir kişi ile vedalaşmaya, hayal kırıklığı yaşamaya, sağlık sorunları ile uğraşmaya ve girilecek olan bir işte yardım vaadi veren insanların sözlerinde durmamalarından ötürü darda kalmaya yorulur.

Genellikle birini manen öldürmeye delalet eder. Bu da insanlara zulmetmekle, onların halkasını gasp etmekle, diliyle veya eliyle zarar vermekle gerçekleşmektedir. Adam öldürmek dünya hayatında birtakım yanlışlar yaptığınızın veya isteyerek günaha girdiğinizin göstergesidir. Bu aslında uyarıcı bir rüyadır. Dikkat etmeniz gerektiğini gösterir. Rüyada suçsuz bir adamı öldürmek, büyük bir günah işlemek anlamındadır. Suçlu bir adamı öldürmek ise genellikle iyiye yorulur. Özellikle bir münafığı veya İslam düşmanı bir kişiyi öldürmek, dini anlamda yüksek bir mertebeye geleceğinizin, dünya ve ahiret hayatında rahat edeceğinizin göstergesidir. Bir adamı öldüren kişi, büyük bir yanlışın, içinde bulunur ve bu yanlıştan en çok kendisi zarar görür.

Rüyada Kılıçla Öldürmek

Kişinin iş hayatında kötü duruma düşmesi için çabalayan kişilere yapacağı çalışmalar ve bu çalışmalar sayesinde kazanacağı başarılar sayesinde cevap vereceğine, kazancını arttırıp mal ve mülk sahibi olacağına, ferahlığa çıkacağına, sorunlarından kısa süre içinde kurtulacağına ve mutlu olacağına tabir edilir.  Rüya sahibinin, kurulan ortaklıkta kardeşlerine kaptanlık yapacağına ve iş hayatı gibi büyük bir denizde kaybolmamak ve zarara uğramamak için en doğru rotayı çizeceğine işaret eder.

Rüyada Bebek Öldürmek

Aile içinde büyük bir tatsızlık yaşanacağına, kardeşler arasında büyük tartışmaların ve bu tartışmalar sonunda kırgınlıklar yaşanacağına, kurulu düzenin bozulmasına sebep olacak bazı olaylar yaşanacağına, sıkıntıların ve sorunların üst üste geleceğine ve maddi olarak büyük bir zarara uğramaya işarettir. Aynı zamanda, uzun sürecek olan bir işte kötü sonuçlar almaya yorumlanır.

Rüyada Öldürmenin Psikolojik Yorumu

İki yönlü açıklanabilir. Gerçek hayatın yansıması olmakla birlikte bilinçaltının ortaya çıkması olarak da üzerinde kafa yorulacak bir rüyadır. Yaşanan tatsızlıklara ve bu tatsızlıkta başrol oynayan kişilere duyulan büyük öfke ve hırstan ötürü böyle rüyalar görülebileceği bilinmektedir. Bu durumda rüya pek fazla yorum içermeyebilir. Ancak rüyadaki bazı simgelere dikkat etmek gerekir.

Bilinçaltının ortaya çıkması ise istenen şeylere kavuşma, sorunların bitmesi, rahata erilmesi ve sevilen kişilere kavuşma durumlarında olabildiği gibi üzüntü, dert, keder, özlem, sıkıntı ve hastalık gibi durumlarda da olabilir. Aynı zamanda, şunu belirtmekte fayda var; öldürmek, gerçek hayatta nasıl kötü bir durumsa, genel olarak rüyada da kötü anlamlara gelmektedir.

Rüyada yabancıyı,  bir  düşmanı , gerçek hayatınızda da bu doğrultuda yaşayacağınızın ve Allah’ın hoşuna gidecek hareketlerde bulunacağınızın göstergesidir. Aynı zamanda böyle bir rüya insani olarak güzel bir mevkide bulunduğunuzu haber verir. İbadetlerinizin makbul olduğunun, kişiliğiniz ve karakterinizle örnek bir insan olduğunuzun da habercisidir. Rüyada dine düşmanlık ettiği bilinen bir kişiyi  öldürmek onun şerrinden emin olmaya ve kötülüklerini zararsız hale getirmeye yorumlanır.

Rüyasında anne ve babasını öldüren kişi, onlara gerçek hayatta asi olur. Bu rüya evlatlık vazifenizi yerine getirmediğinizin bir göstergesidir. Yine dünyada anne babanızı üzdüğünüze ve onların hayır dualarından mahrum kaldığınızı da işaret eder.

Rüyada adam her insanın içinde bulunan şiddetin ve bastırılmış zarar verme tutkusunun ortaya çıkmasıdır. İnsanın hem iyi hem de kötü yönü vardır. Kötü yönlerimizi genellikle bastırır ve ortaya çıkmasını engelleriz. İşte bu duyguların dışa vurum yeri rüyalardır ve bir nevi rüyada bu duygumuzu tatmin ederiz.

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu