Rüya Tabirleri

Rüyada Mum Görmek Tabiri

Rüyada Mum Görmek

Rüyada mum görmek genel anlamı ile insanlığa faydası olan ulvi ve yüce kimselere delalet eder. Bu kişiler bazen aydın din adamları olup, insanların gönül gözünü açmalarına ve vicdanlarını geliştirmelerine katkı da bulunur, bazen bilim alanında aydınlanmış olan bilim adamları olup, insanlara bilimden ve ilimden faydalanmalarını gösterir.

Rüyasında mum gören kişi, tıpkı bir mum gibi etrafına ışık saçıp, bilgisiz kişilerin yolunu aydınlatır, düşkünlere el uzatır onları karanlıktan aydınlığa çıkarır, bilgisiz kimseleri bilgileri ışığında güzelleştirir. Rüyada mum görmek sadece bu şekillerde yorumlanmaz elbette. Başı dertte ve sıkıntıda olan kimselerin çareler bulmalarına, mutsuzların mutluluğa kavuşmalarına, tehlikede olanların güven bulmasına işaret eder.

Rüyada Mum ve Şamdan Görmek

Rüyada mum ve şamdanı bir arada görmek, çiftlerin uyumuna ve ağız tadı ile geçinmelerine yorulur. Bu iki nesnenin birlikteliği hane içine giren ekmeğin, boğazından geçen aile bireyleri için ana sütü gibi ak olması anlamına gelir.

Rüyada Mum Yaktığını Görmek

Rüyasında mum yakan kişinin bir dileği vardır ve mum yakması dilek tutması anlamına gelir. Rüya sahibinin mumun yandığını görmesi dileğinin mutlaka gerçekleşeceğine delalet eder.

Rüyada Mum Üflemek

Rüyada mum üflemekte şer görülür. Rüya sahibi mum üflediğini gördüğü vakit, çok sevdiği bir kimsenin acısını yaşayacak ve bu acıyla sınanacak diye yorumlanır.

Rüyada Mum Işığı Görmek

Rüya sahibinin etrafındaki insanların kültürlü ve çağdaş insanlar olduğu ve bu kimselerin rüya sahibine de faydası olacağı anlamına gelir.

Rüyada Türbede Mum Yakmak

Rüya sahibinin herkes için dilediği ortak bir temenniye delalet eder. Rüya sahibi karanlıklardan kurtulmak ve aydınlık günler yaşamak için insanların yüzünü bilime çevirmeleri ve bu yoldan hiç ayrılmamaları yönünde dilek tutacak demektir.

 

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu