Rüya Tabirleri

Rüyada Muhabbet Kuşu Görmek Tabiri

Rüyada Muhabbet Kuşu Görmek

Rüyada muhabbet kuşu görmek, haber anlamına gelir. Rüya sahibinin alacağı güzel ve hayırlı bir habere delalet eder. Rüya sahibinin hoş sohbet oluşuna, tatlı diline, insanlarla muhabbette olduğuna tabir edilir. Rüyada muhabbet kuşu görmek hayırlara işaret eder. Rüya sahibinin dileklerinin gerçekleşmesine, işlerinden hayır görmesine, aile içinde keyfinin yerinde olmasına ve arkadaşları ile hoş sohbet kalmasına yorulur.

Rüyada Muhabbet Kuşu Yakalamak

Büyük bir şans ve kısmet bulmak anlamına gelir. Rüya sahibinin hayatını olumlu yönde etkileyecek bir fırsat yakalaması şeklinde değerlendirilir. Rüya sahibinin eline büyük bir iş olanağı geçecek ve bu fırsat, kendisini bir ömür ihya etmeye yetecek kadar fayda ve mutluluk getirecek demektir.

Rüyada Muhabbet Kuşu Beslemek

Rüya sahibinin sıkı sıkıya uyduğu ve asla taviz vermediği düşünce ve inançları olarak tabir edilir. Rüya sahibi hayattaki değerlerine çok bağlıdır ve her gün bunları hatırlayarak ve bunlara uyarak yaşıyor demektir.

Rüyada Muhabbet Kuşu Yumurtası Görmek

Rüya sahibinin gelecekte çok varlıklı biri olacağına ve hayattaki tüm hedeflerine ulaşacağına yorulur. Rüyasında muhabbet kuşu yumurtası gören kişi, ileride ununu eleyip, eleğini asma zamanı geldiğinde, hiçbir şey düşünmeden, bacaklarını uzatıp, tüm sorunlardan arınmış ve rahat edeceği bir hayata kavuşmuş olmak için şimdiden bunun alt yapısını oluşturuyor demektir.

Rüyada Muhabbet Kuşu Kaçırmak

Büyük uğursuzluk ve kötülük olarak değerlendirilir. Rüya sahibinin başına en olmadık dertler açılacağı, olmadık musibetler geleceği ve büyük bir yıkım yaşanmasına neden olacağı anlamına gelir.

Rüyada Kuş Görmek

Mutluluk, keyif, ağız tadı, bolluk, bereket ve kısmet şeklinde tabir edilir. Rüyasında kuş gören kişi güzel ve mutluluk verici olaylar yaşayacak, yeni arkadaşlıklar edinecek, sürpriz gelişmeler yaşayacaktır. Rüyada kuş görmek aynı zamanda temiz haberler almaya delalet eder.

Rüyada Muhabbet Kuşu Kakası Görmek

Hayır getirecek yeni bir başlangıç yapma imkanı elde etmek anlamına gelir. Geleceğe olumlu şekilde etki edecek bir olaya ya da işe dahil olmak demektir. Rüyada arabanın camına muhabbet kuşu kakası damlaması, rüyayı gören kişinin parasal konuda bir müjdeyle karşılaşması demektir. Rüyada sokakta yürürken kafaya muhabbet kuşu kakası gelmesi, kişinin keyfini yerine getirecek, gülüp geçeceği komik ve eğlenceli bir olayla karşılaşmasıdır. Anlık yani kısacık sürecek bir sevinç yaşamaya işaret eder. Rüyada muhabbet kuşu kakası toplamak, yaşamdan beklentilerin artacağına işaret eder.

Rüyada Muhabbet Kuşu Ve Kanarya Görmek

İşbirliği yapılacak bilgili, tecrübeli ve dürüst insanların varlığına yorulur. Rüya sahibine isabet  edecek hayırlı ve uğurlu bir takım işlerdir. Rüyada muhabbet kuşu ve kanarya yakaladığını görmek, evlilik adına olumlu bir yaklaşım göstermeye ya da bu anlamda bir adım atmaya, rüyada muhabbet kuşu ve kanarya kaçırdığını görmek araya girecek bir husumete, yaşanacak tatsız bir olaydan ötürü doğacak nifağa, küslüğe yani insanlar arasına girecek uzaklığa alamet eder.

Rüyada Muhabbet Kuşu Kaybetmek

Çok sevilen bir kimseyle iletişimin kesilmesi anlamına gelir. Ondan haber alamamaya ve ona ulaşamamaya işaret eder. Rüyada sarı muhabbet kuşu kaybettiğini görmek, kişinin kendisiyle ilgili karşılaşacağı bireysel bir sorundur. Borç, hastalık ya da sıkıntı gibi. Rüyada mavi muhabbet kuşu kaybettiğini görmek, aile içinde yaşanacak problemler demektir. Rüyada yeşil muhabbet kuşu kaybettiğini görmek, rüya sahibinin bir girişimi nedeniyle insanlar tarafından yadırganacağına ve dışlanacağına neden olacak bir girişimde bulunacağına yorulur.

Rüyada Muhabbet Kuşu Ötmesi

Gidilecek bir misafirlikte, düğünde, nikahta, yemekte, eğlencede yani bir davette hoş ve güler yüzle karşılanmaya ve bundan büyük memnuniyet duymaya delalet eder. Rüyada yavru muhabbet kuşunun ötmesi, bir işte beklenilenden önce yaşanacak önemli bir gelişmedir. Rüyada ölü muhabbet kuşunun ötmesi, rüyayı gören kişinin engele takılmış bir nasibinin önünün açılmasıyla birlikte o nasibi alması demektir.  Rüyada hasta muhabbet kuşunun ötmesi, onulmaz denilen yaraların, hastalıkların iyileşmesi, acıların dinmesi ve her şeyin yavaş yavaş düzene girmesi anlamına gelir.

Rüyada Muhabbet Kuşu Çiftleşmesi Görmek

Eşler arasındaki bağlılığa, aşka, iyi geçime ve aynı zamanda çocuk sahibi olunacağına işaret eder. Rüyada rengarenk muhabbet kuşlarının çiftleştiğini görmek, rüyayı gören kişinin yaşamının çok yönlü olarak değişeceğine yorulur. Rüyada beyaz muhabbet kuşlarının çiftleştiğini görmek evlenecek bir çift demektir. Rüyada çok fazla muhabbet kuşunun çiftleştiğini görmek, bir topluluk içindeki insanların birbirlerine karşı samimi ve içten olmalarına ya da aynı görüşlere ve isteklere sahip kimselerin bir araya gelmelerine delalet eder.

Rüyada Muhabbet Kuşu Hediye Almak

Rüyada dişi muhabbet kuşu hediye almak, erkek rüya sahipleri için cefakar, sadık, temiz, titiz, üstüruplu ve çalışkan bir eşe alamet eder. Rüyada erkek muhabbet kuşu hediye almak da bayan  rüya sahipleri için üstün vasıfları olan, saygıdeğer, mert, özü sözü bir eş demektir. Rüyada yavru muhabbet kuşu hediye almak, meşakkat ve sabır gerektirecek buna karşın ileride keyfi sürülecek bir işe kalkışmaktır. Rüyada üç tane muhabbet kuşu hediye almak üç kişinin yönetiminde ve ortaklığında yürütülecek ve bu kişiler arasındaki uyum sayesinde sorunsuz şekilde ilerleyecek bir atılım anlamına gelir.

Rüyada Muhabbet Kuşu Öpmek

Çok sevilen bir kimsenin gelmesine, ona sarılmaya ve o kişiye kavuşmanın mutluluğunu yaşamaya yorulur. Rüyada huysuz ve çirkin bir muhabbet kuşu öpmek, ikna edilmesi başkalarınca mümkün olmayan sert mizaçlı bir kimseyi ikna etmeyi ve yumuşatmayı başarmaktır. Rüyada yabani muhabbet kuşu öpmek, insanlara karşı uzak duran ve onlara ön yargıyla bakan bir kimseye ön yargılarını kırmasına vesile olacak bir davranışta bulunmak ya da bu şekilde bir adım atmak suretiyle kazanmak anlamına gelir.

Rüyada Hasta Muhabbet Kuşu Görmek

Kendisine el uzatılması gereken bir aile bireyi, akraba ya da arkadaş olabilir. Başı sıkışmış bir insanın varlığına işaret eder. Rüyada hasta muhabbet kuşu beslemek, kişinin vicdanlı ve insaniyetli kimse olduğuna yorulur. Rüyada hasta muhabbet kuşu bulmak ve almak, hayır işi yapmak için ele geçecek bir fırsatı değerlendirmek ve bu dileğini yerine getirerek rahat etmek demektir. Rüyada hasta muhabbet kuşunun öldüğünü görmek, rüya sahibinin karşılaşacağı kötü bir olay karşısında olaya dahil olmak istemesine rağmen durumun onun maddi manevi olarak gücünü aşmasına ve bu nedenle duruma sadece seyirci kalmak zorunda olmasına delalet eder.

Rüyada Muhabbet Kuşunun Elini Isırması

Arada samimiyet ve sevgi olan bir kimse tarafından bir konuda deyim yerindeyse tatlı sert şekilde eleştirilmeye ya da direkt olarak uyarılmaya alamet eder. Rüyada muhabbet kuşunun dudağını ısırması kendisi hakkında konuşulan kimsenin bundan rahatsız olması nedeniyle tepki göstermesi anlamına gelir. Rüyada muhabbet kuşunun kulağını ısırması da rüya sahibini çok rahatsız edecek bir söz ya da haber işitmesine yorulur.

Rüyada Muhabbet Kuşu Yıkamak

Hiç bir kötü niyet taşımadan tam aksine tüm iyi ve üstün niyeti kullanarak bir işe girişmeye fakat tabiri caizse kaş yapayım derken göz çıkarmaya ve yararlı olmak isterken zarara neden olmaya işaret eder. Rüyada mutfakta muhabbet kuşu yıkamak, aile bütçesine olumsuz şekilde yansıyacak bir harcama yapmak anlamına gelir. Rüyada banyoda muhabbet kuşu yıkamak, bir ihmal nedeniyle yaşanacak ufak tefek sağlık problemleri demektir.

Rüyada Muhabbet Kuşu İle Konuşmak

Rüyayı gören kişinin insan ilişkilerinin ve onlarla olan diyaloğunun çok güçlü olduğuna delalet eder. Her düşünceden, her yaştan, her inanıştan ve her kültürden insanla ortak bir yönü bulup ortaya çıkarmak gibi bir yetenek sahibi olmaktır. Rüyada konuşan bir muhabbet kuşu ile karşılıklı konuşmak, yumuşak başlı, uyumlu, sakin, anlayışlı ve hoşgörülü bir insan olmak sayesinde herkes tarafından sevilen ve sayılan bir insan olmaya yorulur.

Rüyada Birden Fazla Muhabbet Kuşu Görmek

Bir eğlence ortamında olmaya güzel ve keyifli vakit geçirmeye, oradaki insanlarla sohbet etmeye ve dostluk kurmaya delalet eder. Rüyada birden fazla muhabbet kuşunu gökyüzünde uçarken görmek, başarılı ve uyumlu insanları kendine örnek almak ve onların gittiği yolu takip etmek demektir. Rüyada birden fazla muhabbet kuşunu kafeste bir arada görmek, olanakların yetersizliği nedeniyle mutlu, özgür ve başarılı olmanın imkansız hale gelmesine ve kısıtlanmaya işaret eder.

Rüyada  Muhabbet Kuşu Görmenin Psikolojik Yorumu

Muhabbet kuşu kişideki sevecenliğin, sıcakkanlılığın, insanlara karşı yakınlığın göstergesidir. Bireyin özellikle de insanlar arasında anlaşmazlığa neden olan konulara karşı yaklaşımının hep karşılıklı konuşmak olduğunu ve konuşulduğu takdirde mutlaka hep bir yol bulunabileceğine inandığını ifade eder. Rüyasında muhabbet kuşu gören kişinin kavgadan ve düşmanlıktan kaçınan kimse olduğu anlamına gelir. Ve eğer birey şu sıralar arkadaşları ya da dostları olan sevdiği kimselerle bir araya gelip vakit geçirme ve sohbet etme gereksinimi içindeyse böyle bir rüya görebilir. Çünkü rüyada görülen muhabbet kuşu aslında, bireyin hem içini dökmeye, hem eğlenmeye hem de kafa dağıtmak istediği için görmeye ihtiyacı olan bir kimseyi ya da kimseleri simgeler.

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu