Rüya Tabirleri

Rüyada Kovmak

Rüyada Kovmak

Rüyada kovmak, rüyayı gören kişinin daha iyi bir hayatı olacağına, yeni ve güzel iş teklifleri alacağına, istediklerine daha kolay şekilde ulaşacağına ve tebrik edileceği girişimlerde bulunacağına rivayet edilir. Rüya sahibinin geniş bir rızık elde edeceğine, yeni mallara kavuşacağına, özel, seçkin ve ayrıcalıklı bir yaşam süreceğine ve herşeyin yolunda gideceğine delalet eder.

Rüyada Köpek Kovmak

Rüyayı gören kişinin kendisine hayır getirmeyecek işler yapacağı anlamına gelirken, dostunu düşmanından ayıramayacağına, düşmanını dost, dostunu da düşman sayacağına ve yanlış kimselere değer vereceğine ve onlara aldanacağına rivayet edilir.

Rüyada Cin Kovmak

Rüyayı gören kişinin kendisine ayak bağı olan, arkasından dedikodusunu yapan, onu çevreye kötüleyen, zenginliğinden istifade etmeye çalışan bunu başarmak için de deyim yerindeyse bin bir takla atan, şekilden şekle giren birinin varlığına yorulur.

Rüyada Birini Kovmak

Rüyayı gören kişinin kendisini rahatsız ve huzursuz eden konularda açıkça fikir beyan edeceğine, duygularını açığa vuracağına, sabredip içine attıklarını yüksek sesle söylemeye karar vereceğine ve bu yönde davranacağına tabir edilir.

Rüyada Şeytanı Kovmak

Rüyayı gören kişinin kendisine zarar veren, başarılarını engelleyen, mutluluğuna mani olan alışkanlıklarından, duygu ve düşüncelerinden uzaklaşmaya karar vereceğine ve deyim yerindeyse kendisine karşı savaşacağına ve amacına da ulaşacağına alamet eder.

Rüyada Birini Evden Kovmak

Rüyayı gören kişinin yardımına ihtiyacı olan bir insandan hiçbir imkânını esirgemeyeceğine, onun için çok kıymetli olacak ve belki de hayati önem taşıyacak bir konuda kolay kolay kimsenin yapmayacağı bir şey yapacağına işaret eder.

Rüyada Arkadaşını Kovmak

Rüyayı gören kişinin birine dert yanacağına ya da sitem edeceğine delalet eder. Rüya sahibinin deyim yerindeyse nazı geçen bir arkadaşına karşı tatlı tatlı sitemde bulunacağı anlamına gelir.

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu