Rüya Tabirleri

Rüyada Korkuluk Görmek

Rüyada Korkuluk Görmek

Rüyada korkuluk görmek, kişinin uzunca süredir kafasına takılan sorulara bir türlü cevap bulamadığına ve aşırı şüpheci davranışlarda bulunduğuna alamettir. Evli kimselerin eşleri ile aralarında yeterli samimiyet ve güven olmamasından kaynaklı bazı sorunlar yaşanacağına da alamet eder. Huzuru kaçıracak gelişmeler yaşanması halinde kişinin işi gücü bırakıp ailevi meselelere dalarak bir süre boyunca maddi kayıp yaşayacağını da bildirir. Bu rüyayı gereksiz kuşkular yüzünden kendi huzurunu kaçıracak olan rüya sahibinin yaşayacağı pişmanlık duygusuyla da açıklayabiliriz.

Rüyada Balkon Korkuluğu Görmek

Ailesini her riskten arındırmak, her sıkıntıdan korumak için aşırı korumacı davranan rüya sahibinin bir süre sonra onların kendi başlarına karar alamadıklarını ve hareket alanlarının daraldığını görmesi sonucu fikir değiştirmesi şeklinde yorumlanır. Dış dünyadan gelecek bazı tedirgin edici davranışlara mahal vermemek ve ailesini korumak için çeşitli önlemler almak anlamına da gelen rüya, miras kalan eski veya tarihi bir evin yasal işleriyle uğraşmak zorunda kalınacağına da yorumlanır.

Rüyada Korkuluk Satın Almak

Çaresizlik yaşayan rüya sahibinin kendince önlemler almak istemesine ve içinde bulunduğu olumsuzluklardan kurtulmak için uğraş verdiğine ancak bir türlü iyi hissedemediğine de alamet eder. Sıkıntı ve zorluk içinde geçen bir yaşam süren kişinin, ruh halinin pek de iyi olmadığına, işini korumak, gelirini sabitlemek için yöntemler aradığına da delalet eder. Çalışma ortamlarında kişiye ciddi rekabet eden kimselerin bulunması yüzünden, kişinin tüm yeteneklerini ortaya koyacak bazı hamlelerde bulunacağına ve kendisini koruyacağına da işaret eder.

Rüyada Korkuluk Görmenin Psikolojik Yorumu

Önemli konularda karar vermekten korkulduğunu ve kişinin tek başına karar alamamasının, inisiyatif kullanamamasının özgüveni üzerinde ciddi bir tahribata neden olduğunu ifade eder. Psikolojik açıdan kendisine olan güvensizliği nedeni ile istediği gibi sosyalleşemeyen kişilerin giderek daha yalnız ve asosyal bir hayata adım attıklarını, bekar kişilerde de karşı cinse açılamamalarından dolayı duydukları üzüntüye tabir edilir.

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu