Rüya Tabirleri

Rüyada Korktuğunu Görmek

Rüyada Korktuğunu Görmek

Rüyada korktuğunu görmek, her anlamda zafer kazanmanıza ve başarılı olmaya yorulmaktadır. Hadiste de belirtildiği gibi korkmak galip gelmektir. Bazı alimlere göre korktuğunu gören her türlü şerden ve kötülükten emin olur. Bu rüya emniyette olmaya, günahlara tövbe etmeye, bir topluluğa amir olmaya, kahramanca bir harekette bulunmaya, şüpheli olandan uzaklaşmaya, düşmanlarına galip gelmeye ve onların kötülüklerinden emin olmaya işarettir.

Rüyada Korktuğunu Görmek

Rüyada birisini korkutmak, kötü bir amel işlemeye, çok büyük bir hata yapmaya, insanlar önünde rezil düşmeye, korkuttuğu kişinin kendisine galip gelmesine, farklı eylemlerinden dolayı insanların kendisinden uzaklaşmasına işarettir. Bazen de bu rüya, boş işlerle uğraşan insanların sevmediği ve uzak durduğu tembel ve kaypak bir adamdır.

Rüyada Korkutulduğunu Görmek

Rüyada korkutulduğunu gören kişi aşık olur. Bu rüya bazen de dini eksiklikleri, ibadetleri aksatmayı, ahlaki anlamda derecesini kaybetmeyi de ifade eder. Rüyada korkutulduğunu ama neden korktuğunu bilmeyen kimsenin eline hiç ummadığı bir yerden para geçer. Bazen dini eksiklikleri olan kişiler için bu rüya çok fazla günah işleyeceğinin, insanlara birçok kötülük yapacağının habercisidir. Bu nedenle böyle bir rüya gören kişi hareketlerine ve davranışlarına çeki düzen vermelidir.

Rüyada Korkak Bir Adam Görmek

Rüyada sürekli korkan bir kimseyi görmek, bazen tembelliğe bazen hastalıklardan kurtulmaya, bazen de düşmana galip gelip muzaffer olmaya delalet eder. Bazen de bu rüya, insanlara sıkıntı veren ve kötülüğü dokunan iki yüzlü bir kimsedir.

Rüyada Allah’tan Korktuğunu Görmek

Bu rüya oldukça hayırlı ve güzel bir rüyadır. Rüyasında Allah’tan korkan kişi, dini açıdan nadir insana nasip olan bir mertebeye yükselir. Bu rüya tüm isteklerin gerçekleşmesine, her türlü sıkıntı ve üzüntüden kurtulmaya, hem dünyada hem de ahirette birçok güzel nimetle şereflenmeye, şan ve ün sahibi olup, tüm insanların gözünde salih vasıflarıyla güzel bir dereceye yükselmeye, kendisine sevgi ve saygı duyulmasına işarettir.

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu