Rüya Tabirleri

Rüyada Kör Olmak

Rüyada Kör Olmak

Rüyada kör olmak, rüya sahibinin adaletli davranamadığı şeklinde tabir edilir. Rüya sahibi, olaylara tarafsız yaklaşamadığı için karşısındakilere haksızlık yapıp, onları kırıp, incitecek ve ileri giderse de yaptığı haksızlığın bedelini onları sonsuza kadar kaybetmekle ödeyecek demektir. Rüyada kör olmak, bilip susmaya, görüp saklamaya ve duyup inkâr etmeye işaret eder. Bazı rüya tabirlerine göre rüyada kör olmak hayırlara işaret eder. Rüya sahibine baba malından ya da ortak bir maldan büyük bir pay düşmesine tabir edilir. Rüya sahibi ömrünün sonuna kadar çalışmasına gerek kalmadan, rahatlıkla geçinebileceği kadar varlık elde edecektir.

Rüyada Kör Olduğunu Görmek

Hem hayır hem de şerdir. Rüya sahibi için şansızlık ve talihsizlik anlamına gelir. Hayatta aksilikler ve zorluklar yaşanacağına delalet ederken bir yanda da rüya sahibi için maddi anlamda kazancın artmasına ve elinin bollaşmasına işaret eder.

Rüyada Başkasını Kör Görmek

Rüyada başkasının kör olduğunu görmek, saygınlık kazanmak anlamına gelir. Rüya sahibi başarıları ile toplumda herkesin gözüne girecek ve herkesin takdirini alacak demektir.

Rüyada Kör İnsan Görmek

Rüya sahibinin bazı gerçeklerden sapmasına, yanlış yollarda çareler aramasına bu nedenle de kurtulmak isterken daha çok batmasına delalet eder.

Rüyada Sağır Olmak

Rüyada sağır olmak, rüya sahibinin inandığı şeyleri yanlış biliyor olmasına, okumayı seçmek yerine kulaktan dolma bilgilerle yetiniyor olmasına işaret eder. Bu rüya aynı zamanda, rüya sahibinin çevresindeki cahil kişilere de delalet eder.

Rüyada Duymamak

Rüya sahibinin bildiği bir şeyi bilmiyor gibi davranmasına ve kendini çevresindekilere, durumdan hiç haberdar değilmiş gibi göstermesine işaret eder. Rüya sahibi, çok bilmenin başa bela olduğunu düşündüğü için genelde bu taktiğe başvuruyor ve olayların dışında kalmayı tercih ediyor demektir.

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu