Fiyat AnaliziPiyasa Analizi

PlanB, Bitcoin fiyat tahminin bu kez tutmayacağını düşünüyor

Bitcoin (BTC) fiyatının kasım sonunda elde edeceği değer hakkında yorumda bulunan analist PlanB, öngördüğü aylık kapanışı “muhtemelen” tutturamayacağını kabul etti.

25 Kasım tarihinde gönderdiği tweet’te, “en kötü durum senaryosu” olarak belirlediği fiyatın ilk kez tutmayacağını belirtti.

Bitcoin zemin fiyat modeli ilk kez “ıskalıyor”

Bitcoin’in şu anki fiyatı, kasım ayı için öngörülen minimum kapanış değerinden yaklaşık 40.000 dolar farkla geride.

PlanB, BTC/USD paritesinin önümüzdeki beş gün içinde 98.000 dolara ulaşmasının mümkün olmadığını kabul ediyor.

Twitter’da yaptığı yorumda, “Kasım kapanışı için öngörülen 98 bin dolarlık taban modeli muhtemelen ıskalayacak (ağustos, eylül ve ekim ayından sonra)” dedi. 

Floor model $98K Nov close will probably be a first miss (after nailing Aug, Sep, Oct). S2F model not affected and indeed on track towards $100K. pic.twitter.com/QO3bRUoGo3

— PlanB (@100trillionUSD) November 25, 2021

The Bitcoin Standard ve The Fiat Standard’ın yazarı Saifedean Ammous tarafından 11 Kasım’da düzenlenen bir podcast yayınında PlanB, matematiksel doğası gereği modeline olan güvenini açıkladı.

“Kasım sonunda 98.000 dolara ulaşmazsak, bu durum Bitcoin tarihinde ve bu spesifik göstergede bir ilk olacak” dedi.

Taban modeli ağustos, eylül ve ekim için sırasıyla 47.000, 43.000 ve 63.000 dolarlık aylık kapanış fiyatlarını neredeyse harfi harfine doğru tahmin etti.

Yüzde 200 yıllık kazanç için teşekkürler

Taban fiyat modelinin oluşturduğu hayal kırıklığına rağmen PlanB, stok akış fiyat tahmin modeli ile aralarında bağlantı olmadığını söyledi.

Stok akışı modeli (S2F) içinde bulunduğumuz yarılanma döngüsünde BTC/USD paritesi için ortalama 100.000 dolara işaret ediyor. Seviyenin ilk kez görülmesi için en uygun zaman dilimi olarak 2021’in 4’üncü çeyreğine işaret edilmişti.

Bu fiyat modelinin kardeşi olan stok akışı çapraz varlık (S2FX) modeli, 288.000 dolarlık ortalama ile daha da ileri gidiyor. BTC’nin düşük performans göstermesi nedeniyle bu model son haftalarda eleştiriliyor.

Ammous’a konuşan PlanB, spot fiyat ile S2F model fiyatı arasındaki farkın, henüz modeli geçersiz kılmadığını söyledi.

Model, standart sapma bantları kullanarak ilerliyor ve bu ay şu ana kadar BTC/USD paritesi kabul edilebilir aralıkta kaldı.

Standart sapma bantlarıyla birlikte stok akışı grafiği. Kaynak: S2F Multiple/Twitter

Bu arada Cointelegraph’ın bildirdiği gibi göstergeler, mevcut fiyat gidişatını daha derin bir çöküşün başlangıcı olmaktan çok konsolidasyon olarak kabul ediyor. Geleceğe dair kararlı bir şekilde yükselişini sürdürüyor.

BTC/USD paritesi 2021’e 29.000 dolarda başlarken geçen yılın kasım ayına kıyasla, yatırımcılar yüzde 210’un üzerinde gelir elde etti.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu kripto son dakika, fiyat analizi, piyasa analizi, kripto para fiyat analizi, kripto para piyasa analizi, kripto para piyasa, piyasa analiz, fiyat analiz

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu