Kripto Para

NFT! Her Şeye Rağmen Yükseliyorlar!

Kripto para birimlerinde belirsiz fiyat hamleleri gerçekleşmeye devam ederken NFT yatırımcılarının mutlu olduğu görülüyor. 

Kripto para yatırımcıları 2022 yılına deyim yerindeyse hayal kırıklığı ile başladı. 10 Kasım’da Bitcoin’in 69.000 dolarlık rekoru kırmasından sonra düşüşe geçen kripto paralar, zor bir Ocak ayı geçiriyor. Ancak her zaman ifade ettiğimiz gibi kripto para ekosisteminde fırsatlar bitmiyor ve genel bir düşüş hakim olsa da NFT’ler performansları ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Aslında nonfungible token’lar (NFT) 2021 yılından önce de vardı ancak popüler olmaları dijital sanatın adeta bir patlama yaptığı 2021 yılına denk geldi.

Dolayısıyla ana akım kripto para birimleri yeniden yukarı yönlü hamle yapmak için mücadele ededursun NFT yatırımcıları bu düşüş piyasasında kazanmaya devam ediyor.

300’den fazla kripto para ile alsat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz.

NFT ve GameFi Yatırımcıları Mutlu

Yeni bir rapor, düşen kripto fiyatlarına rağmen NFT ve GameFi işlemlerinin artmaya devam ettiğini gösteriyor. Dappradar tarafından hazırlanan rapor, Ethereum NFT dApp’lerine bağlı UAW sayısının 2021’in 3. çeyreğinden bu yana %43 arttığını ortaya çıkardı. Yani NFT işlemleri kaynaklı para 2021’in üçüncü çeyreğinde 10,7 milyar dolar iken 2022’nin ilk on gününde 11,9 milyar dolara yükseldi.

Rapora göre, blockchain oyunları yaygın olarak kullanılmaya devam ediyor ve sektör kullanımının da %52’sini temsil ediyorlar. Ayrıca blockchain oyunlarının 2022 yılında büyümeye devam etmesi metaverse teknolojilerinin gelişmesi ve play to earn modelinin giderek daha yaygın kullanılmasına bağlanıyor.

NFT Pazar Yerleri Büyüyor

Dune Analytics’ten elde edilen veriler, önde gelen NFT pazarı OpenSea’nin Ocak ayının ilk yarısında yaklaşık 2,7 milyar dolarlık hacim oluşturduğunu ve Ağustos ayında belirlediği 3,4 milyar dolarlık yüksek seviyeyi geçme yolunda ilerlediğini ortaya koydu.

Buna ek olarak OpenSea, 9 Ocak’ta 261 milyon dolar ile tek günlük en yüksek hacme sahipti. Ocak ayında şimdiye kadarsa OpenSea günlük 150 milyon doları aştı.

Piyasaya İlgi Artıyor

İlginç bir şekilde piyasa düşüşü sırasında, Çinli tüketiciler NFT’lere ve blockchain oyunlarına artan bir ilgi gösterdiler. Bu durum hükümetin kripto paralar ile ilgili olmayan kendi NFT’lerini oluşturmaya başlaması ile gerçekleşmiş olabilir. Ayrıca DappRadar’ın araştırmasına göre, Çin şu anda en geniş kullanıcı tabanına sahip ülke konumunda bulunuyor.

Ayrıca NFT’lerin mevcut piyasa koşullarının bir sonucu olarak yaşayabileceği kısa vadeli volatiliteye rağmen nonfungible token’lar doğaları gereği kripto para piyasasının fiyat hareketlerinden bağımsız hamleler yapmaya başlayabilir.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu kripto son dakika, fiyat analizi, piyasa analizi, kripto para fiyat analizi, kripto para piyasa analizi, kripto para piyasa, piyasa analiz, fiyat analiz, en iyi kripto paralar, en iyi 10 kripto para, en iyi kripto paralar hangileri, en iyi kripto parayı bul, en iyi kripto

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu