HaberlerMonero HaberleriPara Kazanma

Monero (XMR) fiyatı rekor seviyeye yaklaşıyor

Merkeziyetsiz finans ve NFT’ler 2021 boğa piyasasında büyümeyi tetikleyen en büyük faktörlerden ikisi olurken, daha eski kripto para projeleri de sessizce değer kazandı.

Bu projelerden biri olan gizlilik odaklı proje Monero (XMR), geçtiğimiz günlerde yedinci yaşını kutladı. Kripto para, şimdi ise 2017 yılında görülen rekor seviye 470 dolara yaklaşıyor.

XMR/USDT paritesinin 4 saatlik grafiği. Kaynak: TradingView

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verilerine göre Monero, 1 Şubat’ta 134 dolara kadar geriledikten sonra işlem hacmi ve ağın hash oranıyla birlikte yüzde 210 artış gösterdi.

Topluluk üyeleri yaygınlığın artması için çabalıyor

XMR’ın yükseliş ivmesi, şubat ayı başlarında Monero topluluğunun kripto paranın Tesla’nın internet sitesinde bir ödeme yöntemi olarak eklenmesi yönündeki çalışmaları sayesinde hız kazandı.

Teklif şimdiye kadar başarısız olsa da (Tesla şimdilik yalnızca Bitcoin’i destekliyor), Monero projesine daha fazla ilgi çekmede başarılı oldu.

Proje, ağın daha küçük Monero işlemlerine olanak sağlayan sıfır bilgi ispat sistemi Bulletproofs+’ın denetiminin tamamlanmasının ardından da hız kazandı.

Şubat sonu yaşanan piyasa düşüşünün ardından Monero, yaygınlıkla ilgili çeşitli duyurulara rağmen mart ayı boyunca belirli bir aralıkta seyretti. Özel jet kiralama şirketi TapJets ve seyahat şirketi Travala, XMR ile ödeme alacaklarını duyurdu.

Monero, XMR ve BTC arasında atomik swap olasılığının yakında gerçek olabilecek olması sayesinde de değer kazandı.

ICYMI: Three different teams are working on atomic (trustless) Monero swaps!

Farcaster is a BitcoinMonero atomic swap project.
COMIT team is working on a usable XMRBTC swap tool.
THORChain is working on adding Monero to their crosschain decentralised liquidity network.

— Monero || #xmr (@monero) January 27, 2021

Yukarıdaki gönderinin paylaşılmasından beri Comit, topluluk üyelerinin denemesi için swap demosu başlattı. THORchain de Monero’yu entegre etmek için Haven protokolü ile çalışma sürecinde olduğunu doğruladı.

Atomik swap beklentileri Monero tabanlı merkeziyetsiz borsa Haveno’nun 8 Nisan’da başlatılmasıyla birleşince, XMR fiyatı geçtiğimiz iki haftada yüzde 66 artış gösterdi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 470 dolara çok yaklaştı.

Kurumsal yatırımcılar bir varlık sınıfı olarak kripto paralara yöneldikçe, Monero gibi daha yerleşmiş projelere yönelme ihtimallerinin daha yüksek olduğu görülüyor.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu son dakika, monero, monero haberleri, monero haber, monero ne kadar oldu, monero giriş, monero nedir nasıl alınır? monero yorum

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu