HaberlerMonero HaberleriPara Kazanma

Monero fiyatı bir haftada yüzde 20 fırladı

Piyasa değeri bakımından en büyük gizlilik odaklı kripto para Monero (XMR), geçtiğimiz hafta Atomic Swap uygulama programının başlatılmasının ardından yüzde 20 değer kazandı.

Monero Projesi, cuma günü zincirler arası protokol COMIT tarafından geliştirilen ve XMR ile Bitcoin (BTC) arası alım satımı kolaylaştırmayı amaçlayan Atomic Swap uygulamasının başlatıldığını duyurdu.

XMR, Monero Atomic Swap’in başlatılmasının ardından önemli bir değer artışı gösterdi ve kripto paranın fiyatı, 265 dolardan 331 dolara yükseldi. Son 24 saatte yüzde 2 civarı değer kaybeden XMR, çeviri yayın saati itibarıyla 321 dolardan işlem görüyor. XMR, son 30 günde ise yüzde 50’nin üzerinde artış gösterdi.

Kaynak: CoinGecko

Monero Projesi’ne katkıda bulunan ErCiccione, yeni başlatılan swap programının, kullanıcıların kripto para borsası gibi güvenilir bir üçüncü tarafa gerek olmadan BTC ve XMR arasında alım satım yapmasına olanak sağlayan, yeni bir teknoloji olduğunu açıkladı. “Bu swap’ler ‘atomik’ olarak adlandırılıyor, çünkü yalnızca iki olası sonuçları oluyor: Ya alım satım başarıyla tamamlanıyor ve yatırımcılar diğerinin tokenini alıyor ya da hiçbir şey olmuyor ve iki yatırımcı da elindeki tokeni tutuyor.”

Duyuruya göre kullanıcılar, XRM Atomic Swap’leri COMET tasarımlı yazılımı indirerek test edebilirler. ErCiccione, yeni swap’in “beklenmedik hataları olabileceği” konusunda uyardı ve küçük miktarlar ile test edilmesini önerdi.

2014 yılında piyasaya sürülen XMR, gizli ve takip edilemez işlemleri desteklemek için tasarlanmış, gizlilik odaklı bir kripto paradır. Monero, mevcut durumda 5,7 milyar dolar piyasa değeri ile tüm kripto paralar arasında 30’uncu sırada yer alıyor.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu son dakika, monero, monero haberleri, monero haber, monero ne kadar oldu, monero giriş, monero nedir nasıl alınır? monero yorum

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu