HaberlerLitecoin HaberleriPara Kazanma

Litecoin’in günlük işlem sayısı fırladı

Litecoin’in (LTC) günlük işlem sayısı, ekim başında 100 bine kadar geriledikten sonra, son günlerde yeniden 140 binin üzerine çıktı. Litecoin Vakfı, üç gün önce fintech şirketi Unbanked tarafından geliştirilen LTC Visa ödeme kartının başlatıldığını duyurmuştu.

Kartın ana sayfasına göre, potansiyel müşterilerin ilk önce Litecoin Card hesabı için kaydolması, belirli bir cüzdan adresine LTC yatırması, müşterini tanı kontrolünü geçmesi ve daha sonra sanal Litecoin Card’ını teslim alması gerekiyor. Hizmet, kaydolma sürecinin beş dakikadan kısa sürdüğünü iddia ediyor.

Litecoin kartı, kullanıcıların ödeme işleticisi olarak Visa kullanan tüm dijital mağazalarda LTC harcayabileceği anlamına geliyor. Litecoin Vakfı, bu mağazaların sayısının 50 milyon civarı olduğunu tahmin ediyor.

Litecoin Vakfı, bir gün sonra ise Verifone’un BitPay ile iş birliği hakkında bir gönderi paylaştı. Dünyanın en büyük satış noktası ödeme işleticilerinden biri olan Verifone, her yıl 440 milyar dolara yakın değerde işlem yürütüyor. BitPay ise her ay Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), LTC ve daha birçok kripto parayla yapılan 60 binden fazla işlemi yürüten bir kripto para ödeme işleticisidir.

Litecoin, 2011 yılında “dijital altın olarak görülen Bitcoin’e karşı gümüş olma” hedefiyle piyasaya sürüldü. Cryptwerk verilerine göre dünya genelinde 3.111 işletme, mevcut durumda LTC’yi ödeme yöntemi olarak kabul ediyor. Bu sayı, geçtiğimiz yılın aynı döneminde 2.230’du.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu son dakika, litecoin, litecoin haberleri, litecoin haber, litecoin ne kadar oldu, litecoin giriş, litecoin nedir nasıl alınır? litecoin yorum

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu