HaberlerLitecoin HaberleriPara Kazanma

Litecoin uçtu gidiyor — BTC paritesinde son bir yılın en yüksek seviyesi görüldü

Litecoin (LTC) fiyatı, yüzde 35 artış ile Bitcoin (BTC) paritesinde son bir yılın en yüksek seviyesini gördü. Analistler, bu yükseliş ivmesinin ayın geri kalanında da devam edeceğini öngörüyor.

Litecoin Fiyat Endeksi: 1 Litecoin Kaç TL? (LTC TL)

LTC/BTC paritesinin 1 haftalık mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

LTC/BTC paritesi, Asya Pasifik seansında 6.358 sat’e kadar yükseldi. Parite, daha sonra yaşanan düzeltme ile Londra piyasası açılmadan önce 5.776 sat’e geriledi.

Diğer yandan Glassnode verileri, söz konusu düzeltmenin Litecoin’in giderek büyüyen yükseliş ivmesine zarar vermediğini ortaya koyuyor. Blockchain analiz şirketi, aktif Litecoin adresi sayısında 2021 başından beri büyük bir artış olduğunu tespit etti. Bitcoin yükseliş trendi yavaşlama gösterirken, LTC’ye olan talep artıyor. 

Aktif Litecoin adresi sayısı artıyor. Kaynak: Glassnode

Litecoin, altcoin piyasalarında genel anlamda görülen patlamayla birlikte yükselişe geçti. Bitcoin, rakip altcoin’lere karşı piyasa hakimiyetini kaybederken, en büyük altcoin Ether (ETH) 3.500 doları gördü.

ETH/BTC paritesi ise Temmuz 2018’den beri ilk kez 6.350 sat’e yaklaştı.

Ether, Bitcoin’e karşı son 3 yılın en yüksek seviyesinde. Kaynak: TradingView

Litecoin, dolar cinsinden de iyi bir performans göstererek gün içinde 365,20 dolara kadar yükseldi.

Piyasa yorumcuları, Litecoin’in bu yükselişinin çok daha büyük bir rallinin öncülü olduğunu düşünüyor. 

$LTC recently rallied to $360+

Which means #LTC has broken two very important resistance levels:

• $226

• $305

These are #Litecoin Four Year Cycle levels

Break the old All Time Highs and Candle 1 will rally to new unimaginable highshttps://t.co/BCRcr7B6GB pic.twitter.com/mZl1A9BOyK

— Rekt Capital (@rektcapital) May 6, 2021


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu son dakika, litecoin, litecoin haberleri, litecoin haber, litecoin ne kadar oldu, litecoin giriş, litecoin nedir nasıl alınır? litecoin yorum

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu