HaberlerLitecoin HaberleriPara Kazanma

Litecoin son yükselişin ardından XRP’yi yerinden etti!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a açtığı davanın etkileri sürüyor. Litecoin (LTC), hafta sonu piyasa değeri bakımından dördüncü sırada yer alan XRP’nin yerini aldı.

Bu yer değişimi, pazar günü LTC fiyatının yüzde 12’den fazla artmasının ardından piyasa değerinin 9,95 milyar dolara ulaşmasıyla gerçekleşti. XRP ise 24 saat içerisinde yüzde 25 değer kaybetti. 

LITECOIN JUST FLIPPED XRP pic.twitter.com/yjBq15JtpV

— HODLGeorge (@BitfuryGeorge) January 3, 2021

XRP, çeviri yayın saati itibarıyla 10,5 milyar dolar piyasa değerine ulaşarak tekrar dördüncü sıraya yükseldi. Litecoin’in piyasa değeri ise 9,9 milyar dolar oldu. Litecoin geçtiğimiz yedi gün içerisinde yaklaşık yüzde 14 değer kazanırken, XRP fiyatı neredeyse yüzde 20 değer kaybetti.

Litecoin fiyatı aralık ayı ortasından beri neredeyse iki katına çıktı. XRP ise SEC’nin Ripple’a menkul kıymet yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle açtığı davanın etkilerini yaşıyor. Kripto para, CoinMarketCap verilerine göre pik noktasını gördükten sonra yüzde 73’ten fazla değer kaybetti.

ABD merkezli veya ülkede faaliyet gösteren borsaların XRP’yi listelemeden kaldırma kararları ise kripto paranın değer kaybetmeyi sürdüreceğine işaret ediyor.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu son dakika, litecoin, litecoin haberleri, litecoin haber, litecoin ne kadar oldu, litecoin giriş, litecoin nedir nasıl alınır? litecoin yorum

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu