Kripto Para

Kripto Paralarla İlgili 3 Korkunç Gerçek!

Endeks bir süredir aşırı korkuya işaret ediyor ve Bitcoin aylardır düşüyor. Piyasaların sürekli yükselmediğini biliyoruz. Ancak uzun süreli düşüş dönemleri gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Peki kripto paralarla neden ilgileniyorsunuz? Sadece para kazanmak ve emeklilik için mi? Lark Davis kripto para yatırımcılarının görmesi gereken 3 önemli gerçeği gündemine aldı.

Kripto Paralar ve Enflasyon

Enflasyon, belirli bir para biriminin satın alma gücünün zaman içinde azalmasıdır. Satın alma gücündeki düşüşün meydana gelme hızının nicel bir tahmini, bir ekonomide belirli bir süre boyunca seçilmiş mal ve hizmetlerden oluşan bir sepetin ortalama fiyat düzeyindeki artışa yansıtılabilir. Ülkemizde 10 yaş ve üzeri hemen herkes enflasyonun ne olduğunu zaten yaşayarak öğreniyor.

Türkiye’de çok daha ciddi bir enflasyon sorunu var. Küresel ölçekte bu sorun daha da derinleşiyor ve bize komik oranlarmış gibi gelse de tüm ülkeler bu dertten mustariptir. Euro Bölgesi’nde %5, İngiltere’de %4,9 ve ABD’de %7,9’a ulaşan bir enflasyon gerçeği var.

300’den fazla kripto para ile alsat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz.

Enflasyon açısından bu oldukça korkutucu çünkü enflasyon kontrolden çıktı ve son birkaç yılda gördüğümüz tüm para politikaları, covid’e verilen yanıt ve küresel olarak jeopolitik durumla ilgili yaşanabilecek en kötü şeyler yaşanıyor. Bu enflasyonu çözmüyor daha da kötüye gidiyor.

Bu sadece ortalama akaryakıt fiyatlarının %40 artması, birçok gıda fiyatlarının çift haneli rakamlara çıkması, diğer birçok şey oldukça çarpıcı, kullanılmış araba fiyatlarının %30 artması vb. Enflasyon çok farklı alanlarda çok etkili bir şekilde vurdu. Elbette Lark Davis bu oranları verirken Avrupa ve ABD bölgesini dikkate alıyor. Türkiye için bu oranlar birkaç kat daha fazla arttı. ABD bölgesi için %7,9 enflasyon oranı, her dokuz yılda bir satın alma gücü açısından paranın yarısını kaybetmeniz anlamına gelir. Bu, fiat para birimlerinin ürkütücü gerçeğidir.

Fakat Bitcoin şimdiye kadar enflasyona karşı büyük ölçüde güçlü kaldı. Önümüzdeki çeyrekte eğer fiyat toparlanabilirse enflasyondan korunma için daha fazla insan onu tercih edebilir.

Kripto Paralar ve İzolasyon

Rusya’da izolasyon yaşanıyor. Rusya, son iki hafta içinde Ruble’nin %50 düştüğünü gördü. Yani tüm servetinizi Ruble olarak sakladıysanız, servetinizin yaklaşık yarısına sahipsiniz. Rusya’nın yurt dışına döviz göndermesi yasaklandı, bu nedenle dolarınızı veya euro’nuzu ülke dışına gönderemezsiniz. Rusya’nın Ruble’yi yabancı para birimlerine çevirmesi yasaklandı.

Bitcoin bunu düzeltebilir çünkü önceden Bitcoin’iniz varsa, bu %50 ruble düşüşü sizi o kadar etkilemez. Arkadaşlarınıza veya ailenize yurt dışına para göndermek istiyorsanız, bunu yine de yapabilirsiniz. Kripto hala çalışıyor, Bitcoin hala sansüre dayanıklı para gibi davranıyor.

Kripto Paralar ve Depresyon

Kripto para yatırımının üçüncü ve aynı zamanda son korkunç gerçeği depresyondur. Depresyon nedeniyle birçok kişi bu piyasada yatırımcı olarak başarılı olmak için yapılması gerekenin tam tersini yapıyor. Piyasa %2030 düştüğünde insanlar yatırım yapmaktan korkuyor. Ancak Bitcoin ATH seviyesine yaklaştığında çılgınlar gibi alım yapıyorlar.

Kripto para piyasalarında paranın bu dönemlerde kazanıldığını söyleyen Davis, yatırımcıları bu depresyondan kaçınmayı tavsiye ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu kripto son dakika, fiyat analizi, piyasa analizi, kripto para fiyat analizi, kripto para piyasa analizi, kripto para piyasa, piyasa analiz, fiyat analiz, en iyi kripto paralar, en iyi 10 kripto para, en iyi kripto paralar hangileri, en iyi kripto parayı bul, en iyi kripto

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu