Kripto Para

Kripto Para Piyasasında 200 Milyon Dolarlık Tasfiye!

Kripto para piyasasındaki volatilitenin artış göstermesi ile birlikte son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde 218 milyon dolarlık short ve long pozisyon tasfiye oldu.
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bloomberg, SEC’nin menkul kıymet niteliğine sahip olup olmadığını araştırmak amacıyla BNB’yi inceleme altına aldığını bildirmesi ile birlikte kripto para piyasası, dün akşam saatlerinde yeniden düşüşe geçti. Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde kaydettiği düşüş yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 30.000 doların altına geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son düşüşlerin ardından 1.750 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 1,26 trilyon dolara geriledi. Ayrıca Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 218 milyon dolarlık short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Kripto Para Piyasası Düşüşte

Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde kaydetmeye başladığı düşüş yönlü fiyat hareketleri ile 29.500 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, SEC’nin BNB’yi inceleme altına aldığı haberlerinin de etkisiyle değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde kaydettiği düşüş yönlü fiyat hareketlerinin ardından 1.750 dolar seviyelerinden işlem görmeye başlarken, BNB de %10’a yakın bir değer kaybı kaydetti ve 282 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri de 1,26 trilyon dolara geriledi.

Yüksek Volatilitenin Bilançosu

Kripto para piyasasındaki yüksek volatilite de hafta başından bu yana önemli ölçüde artış gösterdi. Piyasada çok sayıda kripto para birimi, çift haneli değer kayıpları kaydetmeye başladı. Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 218 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu. Gerçekleşen toplam likidasyonda ortalama 75.000 tüccarın pozisyonu tasfiye olurken, aynı zamanda tasfiye edilen pozisyonların büyük bir bölümü Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) pozisyonları oldu.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu kripto son dakika, fiyat analizi, piyasa analizi, kripto para fiyat analizi, kripto para piyasa analizi, kripto para piyasa, piyasa analiz, fiyat analiz, en iyi kripto paralar, en iyi 10 kripto para, en iyi kripto paralar hangileri, en iyi kripto parayı bul, en iyi kripto

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu