BankacılıkEkonomi

Kart borcu kapatma yolları, 3 adımda kart borcunuzu kapatın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği, Ziraat Bankası’nın da ayrıntılarını açıkladığı vatandaşların kart borcu kapatma ve kredi kartı borçlarının düşük faizli krediyle kapatılması uygulaması başladı. Yüzbinlerce kredi kartı borçlusunu ilgilendiren “Birleştiren İhtiyaç Kredisi” ile tüketiciler kart borcunu 24 aya kadar yüzde 1.10, 60 aya kadar 1.20 faiz oranı ile kart borcu kapatma ve kart borçlarını Ziraat Bankası üzerinden kapatacak. Bu avantajdan yararlanmak isteyenler için süreci adım adım test ettik. 3 adımda bu fırsattan yararlanmak mümkün…

Öncelikle Ziraat Bankasına gitmek gerekiyor

İlk adımda; herhangi bir Ziraat Bankası Şubesi’ne gidererek, borcunuz olduğu bankaya verilmek üzere bir dilekçe almanız ve bunu kart borcunuz olan bankanıza imzalatmanız gerekiyor. Alacaklı banka ile Ziraat Bankası arasındaki hukuki bağlantıyı yapan bu dilekçe ile tekrar Ziraat Bankası şubesine giderek resmi başvurunuzu başlatmış oluyorsunuz.

Süreçteki son adım ise; teminat mektubu veya bir kefil göstermeniz. Bu adımı da atlattıktan sonra, kredi yapılandırmanız dakikalar içinde gerçekleşiyor. Bir vatandaş kredi kartı borcu için Ziraat Bankası’ndan 24 ay vade ve yüzde 1.10 faizle 5 bin TL kredi kullandığında aylık 244.43 TL ödeyecek. Faiz ödemesi 886 TL olacak. Diğer bankalardan 5 bin TL kredi alması durumunda 1.300 TL daha fazla faiz ödemiş olacak.

kredi kartı iptal

Ancak ziraat bankasından normal yollardan kredi kullanırken aşağıda yazdığımız şartlar çerçevesinde işlemler gerçekleşiyor; 
1- Kredi kullanabilmek için öncelikle, tüketicinin kredi kullanım puanının yeterli olması gerekiyor,
2-Tüketici 20 Bin TL’den fazla kredi kullanılmıyor
3-Borcu ödenecek kredi kartları iptal edilecek ve tüketici aynı kartı tekrar kullanılamayacak
4-Tüketicinin geliri, kart borçlarını ödemeye yetecek kadar olmalı.

Sayın Cumhurbaşkanının verdiği müjde kapsamında Ziraat Bankası tarafından yukarıda yazılan hususlara dikkat edilip edilmeyeceği büyük merak konusu.

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu