Blockchain HaberleriHaberlerPara Kazanma

Google zararlı kripto madencilik yazılımlarına savaş açtı

Google Cloud kullanıcılarına yapılan kripto para madenciliği saldırılarına karşı hamle geldi. Security Command Center (SCC), saldırganların kripto para madenciliği yapmak için kullandığı “kötü yapılandırılmış” hesapları korumak için bir tehdit algılama hizmeti oluşturdu.

Google Cloud tarafından paylaşılan blog yazısında, SCC bünyesinde Tehdit Algılama Sanal Makinesi (VMTD) oluşturulduğu duyuruldu. Google Cloud üzerinde bilgi işlem motorlarını taramaya yarayan VMTD, sanal makinelerde kullanılan kötü amaçlı kripto para madenciliği yazılımları da dahil olmak üzere çeşitli tehditleri başarıyla algılıyor.

Kripto para korsanlığı (cryptojacking) olarak da bilinen kötü amaçlı kripto para madenciliği yazılım saldırıları, sektörün kanayan yarası. 2019 yılındaki ayı piyasasında tarayıcı tabanlı kripto para hırsızlığı artarken, bulut tabanlı kripto para madenciliği alanında artış görülüyor.

Cointelegraph, geçen yıl kasım ayında, güvenliği ihlal edilmiş Google Cloud protokolleriyle ilgili olarak analiz edilen 50 olaydan yüzde 86’sının kripto madenciliğiyle ilgili olduğunu bildirdi. Google’ın “Threat Horizons” isimli raporu, bilgisayar korsanlarının kripto para madenciliği yapmak için GPU’ları ele geçirmeye çalışabileceğini vurgulamıştı.

Ürün yol haritasının bir parçası olarak Güvenlik Komuta Merkezi Ekibi, Sanal Makine kullanıcıları için daha iyi koruma oluşturmaya karar verdi.

Sonuç olarak, kripto para madenciliği kötü amaçlı yazılımlar gibi tehditleri tespit etmeye yardımcı olmak için aracısız bellek taraması sağlayan bir program olan VMTD meydana çıktı. VMTD, kripto para madenciliğine karşı koruma sağlamanın yanı sıra, kullanıcıları veri hırsızlığına ve fidye yazılımlarına karşı da koruyor.

Fidye yazılımı saldırıları 2021’de arttı ve Nisan 2021’de en yüksek seviyelere ulaştı. Bazı yorumcular, fidye yazılımı saldırılarındaki artışın kripto para birimlerinin hızlı yükselişiyle beraber gerçekleştiğini öne sürüyor. 

VMTD, önümüzdeki aylarda Google Cloud’un diğer bölümleriyle entegre olacak ve diğer Google Cloud kullanıcılarına da hizmet sunacak.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu son dakika, blockhain, blockhain haberleri, blockhain haber, blockhain ne kadar oldu, blockhain giriş, blockhain nedir nasıl alınır? blockhain yorum

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu