Kripto Para

En Fazla Türkler Aldı! Türk Yatırımcılardan Metaverse’e Akın!

Yanlış yöne koşuyor olabiliriz, büyük kayıplar yaşamamak için bu yazıya göz atın.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinden bu yana metaverse’e büyük bir ilgi var. Dünyanın her yerinden kripto para yatırımcıları veya hiç kriptoyla alakası olmayan insanlar metaverse nedir diye araştırıyor. Ülkemizdeki yatırımcılar ise bu konuda başı çekiyor, fakat bir sorun var. Eğer Türk yatırımcıların yoğunluk gösterdiği projeleri bir indikatör haline getirebilseydik tüm kripto para ekosistemi daha az zarar ederdi. Peki sorun ne?

Türk Yatırımcılardan Metaverse’e Akın!

Akın akın yatırımcılar bir yere koşuyorlar. Fakat gittikleri yol pek iyi bir yol olmayabilir. Türk yatırımcılar LAND veya Axie, Decentraland gibi projelere akın etmiyor. Peki ne yapıyorlar? Harita üzerinden parsel satan projelere yatırım yapıyorlar. Üstelik Türklerin bu alanda en popüler girişimlerden birine olan ilgisi rekor seviyeye ulaştı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Neredeyse tüm parsel alımlarının %90’dan fazlası Türkiye’deki yatırımcılar tarafından yapılmış. Aşağıda gördüğünüz gibi dünya haritası parsellere bölünmüş ve satışa çıkarılmıştı. Sahil kesimleri, köprü başları aklınıza gelebilecek reel dünyadaki para eden neredeyse tüm arazileri Türkler satın aldı.

Peki metaverse bu mu? Yani bir dünya haritası açıp buradan parsel satmak mı? Coin Türk üzerinde çok sayıda metaverse’yi anlatan içerikler yayınladık. Bunları mutlaka incelemeli gerçek metaverse kavramını öğrenmelisiniz.

Büyük Risk: En Fazla Türkler Aldı

Bu tarz sözde metaverse projesini birkaç bin dolar maliyetle sizde üretebilirsiniz. İnsanlar gelir sizin internet sitenizdeki haritadan parseller satın alır ve kolayca para kazanırsınız. Vahim olan şu ki, bunu yapan uyanıkların sayısı her geçen gün artıyor.

Peki yatırımcılar aldıkları arsalardan zarar edebilirler mi? Evet, tek tek sebeplerini sıralayalım.

  1. Bu projeler en azından ülkemizde şimdilik hype fakat dünyanın geri kalanına yayılmaz ve talep oluşturmazsa aldığınız sanal parseller elinizde kalır. Yani tüm paranızı kaybedersiniz.
  2. Metaverse denilen “şey” harita parçaları satın almaktan daha fazlasıdır. Sıfırdan gerçeğin ötesinde “virtual” bir dünya oluşturmaktır. Bu projeler gerçek metaverse tanımına dahil edilemez.
  3. Sizde birkaç bin dolara dünya haritasından parsel satabileceğiniz bir internet sitesi oluşturabilirsiniz. Yani bunu herkes yapabilir. Bunun herkes yapabiliyorsa?
  4. Bazı metaverse arsa satış siteleri blockchain tabanlı bile çalışmıyor. Basit bir internet sitesi ve aldığınız arsalar SQL veri tabanında saklanıyor.

Büyük riskler barındırdığı ve Türk yatırımcıların bu platformlara yoğun ilgi gösterdiğini göz önünde bulundurarak bu riskleri duyurmamız gerekiyor. Metaverse’nin ne olduğunu bilmeyen birine dünya haritasını satabilirsiniz. Bitcoin’in ne olduğunu bilmeyen birine demir Bitcoin satabilirsiniz. Bunların hepsi yaşandı, boğaz köprüsünü satın alan insanlar bile geçmişte oldu. Bunlar yaşandığı için filmlere konu oldu. Önümüzdeki ayların filmlerine konu olmamak için daha dikkatli olmalısınız.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu kripto son dakika, fiyat analizi, piyasa analizi, kripto para fiyat analizi, kripto para piyasa analizi, kripto para piyasa, piyasa analiz, fiyat analiz, en iyi kripto paralar, en iyi 10 kripto para, en iyi kripto paralar hangileri, en iyi kripto parayı bul, en iyi kripto

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu