Blockchain HaberleriHaberlerPara Kazanma

Elon Musk, Twitter’ı satın almayı teklif etti

Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, Twitter Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor’a gönderdiği mektupta tüm Twitter’ı hisse başına 54,20 dolara satın almayı teklif etti. Musk, sosyal medya platformunun kendisinin açığa çıkaracağı “sıra dışı potansiyele” sahip olduğunu söyledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yayınladığı 13D başvurusuna göre Musk, “Yatırımımı yaptığımdan beri, şirketin mevcut haliyle ne büyüyecek ne de bu sosyal sorumluluğu yerine getirecek durumda olmadığını fark ettim. Twitter’ın bir özel şirket olarak dönüşüme girmesi gerekiyor,” diye belirtti.

Musk, bu teklifin “son teklif” olduğunu ve kabul edilmemesi halinde “hissedar olarak pozisyonunu yeniden değerlendirme ihtiyacı duyacağını” açıkladı.

I made an offer https://t.co/VvreuPMeLu

— Elon Musk (@elonmusk) April 14, 2022

Musk, 14 Mart’ta Twitter’ın yüzde 9,2 hissesini 3 milyar dolara satın alarak şirketin en büyük hissedarı oldu. İş adamı, platformu o zamandan beri demokratik serbest konuşma özgürlüğü ve takipçi katılımını artırmak için kullanma eğilimi gösteriyor.

Twitter’ın mevcut durumda 800,64 milyon hissesi olduğu düşünülürse, Musk’ın şirketi satın almak için kendi teklif ettiği fiyattaan 43,4 milyar dolar ödemesi gerekiyor.

pic.twitter.com/TW2lLQakE5

— Elon Musk (@elonmusk) April 7, 2022


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu son dakika, blockhain, blockhain haberleri, blockhain haber, blockhain ne kadar oldu, blockhain giriş, blockhain nedir nasıl alınır? blockhain yorum

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu