HaberlerLitecoin HaberleriPara Kazanma

Dogecoin rallisi diğer altcoin’lere yaradı

Tüm kripto para boğa piyasalarında yatırımcıları heyecanlandıran ve piyasanın toplam değerini yukarı taşıyan en az bir sürpriz tetikleyici bulunuyor. 

2021 boğa piyasasında da bu tetikleyici, popülerlik konusunda patlama yaşayan ve hem geleneksel hem de alternatif finans çevrelerinde gündem olan Dogecoin (DOGE) oldu.

Dogecoin Fiyat Endeksi: 1 Dogecoin Kaç TL? (DOGE TL)

DOGE/USDT paritesinin 4 saatlik grafiği. Kaynak: TradingView

Dogecoin’in yıl başından beri geçen yaklaşık dört ayda yüzde 14 bin değer kazanmasıyla birlikte, yatırımcıların kârlarını koruyacak adımlar atması ve yükselme potansiyeli olan bir sonraki kripto parayı araması doğal karşılanıyor.

Dogecoin’in performansı, Bollinger Bantları göstergesinin yaratısıcı John Bollinger’ın bile dikkatini çekti. Daha önce kripto paranın performansını etkileyici bulduğunu söyleyen Bollinger, 5 Mayıs tarihli gönderisinde Dogecoin yatırımcılarının 0,69 doların pik olabileceğini düşünmeye başlaması gerektiğini tavsiye etti:

I think that ll you dog lovers better start thinking about a top here.

— John Bollinger (@bbands) May 5, 2021

Görünüşe göre bazı yatırımcılar, Bollinger ile benzer görüşleri paylaşıyor. DOGE, 0,69 dolara ulaştıktan sonra yüzde 25 düzeltme yaşadı, daha sonra ise yeniden 0,60 dolar civarına yükseldi.

İlginizi çekebilir: Bollinger Bantları nedir? Nasıl kullanılır?

Dogecoin’in ivmesi büyük altcoin’lere yaradı

Piyasa gözlemcileri, DOGE’un işlem hacminin büyük çoğunluğunun alım satım uygulaması Robinhood üzerinde gerçekleştiğini fark etti. Platformdaki diğer kripto paralar da DOGE’tan alınan kârların görece daha yavaş bir performans gösteren kripto paralara aktarılmasından faydalanabilirdi.

Gerçekten de 5 Mayıs’ta Robinhood’da listelenen tüm büyük kripto paralar, DOGE yüzde 25 değer kaybederken çift haneli artışlar gösterdi.

#Doge wealth effect spilling over to the RobinHood alts: $LTC $BCH $BSV $ETC. No other alts available on RH yet.

Expect RH listings to be a major driver of future returns. pic.twitter.com/i37zaJwGh9

— Alex Krüger (@krugermacro) May 5, 2021

En büyük artışlardan birini gösteren Ethereum fork’u Ethereum Classic (ETC), aynı gün içinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 100 dolara çıktı. Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) de yüzde 2530 arası değer kazandı.

Robinhood’da listelenen tokenlerden daha az artış gösteren Litecoin’in (LTC) fiyatı da yine de yüzde 15 artış gösterdi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 375 doların yalnızca yüzde 7 altına, 351 dolara kadar yükseldi.

LTC/USDT paritesinin 4 saatlik grafiği. Kaynak: TradingView


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu son dakika, litecoin, litecoin haberleri, litecoin haber, litecoin ne kadar oldu, litecoin giriş, litecoin nedir nasıl alınır? litecoin yorum

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu