Kripto Para

Bu Ülke, Kripto Para Düzenlemeleri İle İlgili Büyük Bir Adım Attı! İşte Detaylar

Avustralyalı Senatör Andrew Bragg, Avustralya Blockchain Haftası konferansını, Avustralya’da yeni bir Dijital Varlık ekosisteminin önünü açacağını umduğu bir yasama önerisiyle başlattı.

Dijital Hizmetler Yasası (DSA) mevzuat paketi, kripto piyasası lisanslama, saklama, merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO’lar), borçların kaldırılması ve vergilerde değişiklikler önerisini içeriyor.

Avustralya, Kripto ve Dijital Varlık Düzenlemeleri İle İlgili Büyük Bir Adım Attı

Avustralyalı Senatör Andrew Bragg, Avustralya Blockchain Haftası konferansını, Avustralya’da yeni bir Dijital Varlık ekosisteminin önünü açacağını umduğu bir yasama önerisiyle başlattı.

Senatör Bragg, DSA‘nın dört yol gösterici noktası olacağını söyledi. DSA’nın teknolojik olarak tarafsız olacağını, geniş ve esnek ilkeler altında çalışacağını, bürokratik bir organ yerine bir Bakan tarafından yönetileceğini ve devlet kaynakları ve çalışanları istihdam edeceğini vurguladı.

Bragg, bu tür yönergelerin Avustralya’ya kripto para sektöründe daha büyük bir rol oynamaya hazır olduğunu göstermesine yardımcı olacağına inandığını belirtti.

Avustralya DAO’ları Vergilendirecek Mi?

Avustralya Parlamentosu tarafından verilen verilere göre, şirketler vergisi, hükümetin gelir vergisinden sonra ikinci en büyük gelir kaynağıdır; ancak, DAO’lar şirket olarak vergilendirilmez.

Senatör Braggs’e göre, mevcut kurallarla DAO‘lar “vergi tabanına varoluşsal bir tehdit” oluşturuyor.

DSA, hükümeti, temel değerlerini boğmadan DAO standartlarını geliştirmek için bir çerçeve geliştirmekle görevlendirecektir. Tüketiciler, perakende ve toptan satış işletmeleri arasında ayrım yapmalarına yardımcı olacak DAO’lardan denetim, güvence ve ifşa hizmetlerine erişebilecek.

Ayrıca Avustralya hükümeti, işletmelerden ve bireylerden alınan dijital varlıklar için lisanslama ve saklama düzenlemelerini yenileme planı hakkında yorum istedi.

Dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler, dijital varlıkların hızlı yükselişiyle boğuşurken öte yandan teknolojik yenilikleri teşvik etmek ile tüketici tehlikelerini sınırlamak arasında bir denge bulmaya çalışıyor.

Anketçi Finder tarafından yürütülen bir ankette, Ekim ve Aralık 2021 arasında Avustralyalıların %22,9’u kripto para birimine sahip olduğu belirtildi. Buna ek olarak Avustralya Vergi Dairesi’ne göre, 2018’den bu yana 800.000’den fazla Avustralyalı dijital varlıklarla işlem yaptı.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu kripto son dakika, fiyat analizi, piyasa analizi, kripto para fiyat analizi, kripto para piyasa analizi, kripto para piyasa, piyasa analiz, fiyat analiz, en iyi kripto paralar, en iyi 10 kripto para, en iyi kripto paralar hangileri, en iyi kripto parayı bul, en iyi kripto

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu