Kripto Para

Bu politikacı Bitcoin’i (BTC) Siyasi Kampanya Olarak mı Kullanıyor?

Sosyal medyada ve birçok diğer platformda siyasetçiler, Bitcoin yanlısı veya karşıtı olarak ayrılıyor ve yürütülen siyasi kampanyalara bunu dahil ediyor.

Amerikalı senatör Ted Cruz, Bitcoin’in benimsenmesini savunan politikacılar listesine katıldı. Cumhuriyetçi senatör Ted Cruz, Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı’nda Cuma günü yaptığı konuşmada, merkeziyetçilikten bahsederken Bitcoin’e (BTC) ve diğer kripto para birimlerine de değindi ve kabul görülmesi gerektiğini savundu. Cruz, Bitcoin’in yeterince merkezi olmadığını ve herhangi bir hükümet veya kuruluş tarafından kontrol edilemediğini de belirtiyor.

Kanada’nın Kripto Yasağı Denemesi

Diğer yandan Kanada’da acil durum yasakları halen uygulanıyor. Kanada hükümeti finans kurumlarından ve bankalardan geçtiğimiz günlerde COVID19’a karşı eylem yapan protestocuların hesaplarını dondurmalarını istemişti. Kanada hükümeti aynı şeyi kripto cüzdan sağlayıcılarından da talep etmişti. Nunchuck isimli cüzdan uygulaması ise bu emire verdikleri yanıtla viral olmuştu.

300’den fazla kripto para ile alsat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz.

Cruz, bu olayı da konferansa taşıdı ve Nunchuck’ın yanıtını ve duruşunu beğendiğini belirtti. Bu yanıt güvenlik gereği kullanıcıların hiçbir finansal bilgisine erişimin olmadığını içeriyor. Bunlara ek olarak Cruz, Bitcoin’in hükümetler tarafından kontrol edilemeyeceğini Çin kripto yasağı örneği ile de devam ettirdi. Ayrıca Cruz, Bitcoin madenciliği için çevre dostu çözümler bulunması gerektiğini de savunuyor.

Politikacılar Bitcoin’i Kullanıyor mu?

Twitter’da kriptolarla alakalı yapılan tartışmalarda ise Kanada başkanı Justin Trudeau, Bitcoin karşıtı düşünceleriyle çokça tepki alıyor. Bir Twitter kullanıcı Bitcoin’in apolitik olduğunu ve onu sağ veya sola politize etmenin yanlış olduğunu belirtiyor. Başka bir kullanıcı ise Cruz’un Bitcoin’i kendi avantajına kullandığını ve rakiplerinin ondan daha fazla Bitcoin yanlısı olması gerektiğini belirtiyor.

Her ne kadar Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Wyoming Senatörü Cynthia Lumis ve birçok politikacı Bitcoin’in benimsenmesi için yasada değişiklik yapılması gerektiğini savunsa da, insanlar politikacıların Bitcoin’i ve diğer kripto para birimlerini yürütülen siyasi kampanyalarda bir araç olarak kullandığını düşünüyor.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu kripto son dakika, fiyat analizi, piyasa analizi, kripto para fiyat analizi, kripto para piyasa analizi, kripto para piyasa, piyasa analiz, fiyat analiz, en iyi kripto paralar, en iyi 10 kripto para, en iyi kripto paralar hangileri, en iyi kripto parayı bul, en iyi kripto

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu