Kripto Para

Bu Kripto Borsası Güvenlik Açığını Bulan Araştırmacılara 250.000 Dolar Ödüyor!

Elde edilen son bilgilere göre piyasanın popüler borsalarından biri güvenlik açığını bildiren araştırmacılara 250.000 dolar ödül verdi. 

Kripto para piyasasının en popüler borsalarından olan Coinbase, yaptığı son açıklamalar ile güvenlik açıklarını bulan kişilere 250.000 dolar değerinde ödül vereceğini açıkladı.

Coinbase: “Güvenlik Önceliğimiz”

Kripto para borsası konuyla ilgili yaptığı resmi açıklamada, “Coinbase’de bir numaralı önceliğimiz, müşterilerimize karşı güvenlik taahhütlerimizi yerine getirmemizi sağlamaktır. 11 Şubat 2022’de üçüncü taraf bir araştırmacıdan Coinbase’in işlem arayüzünde bir kusur keşfettiklerini belirten bir rapor aldık. Hatayı belirlemek ve düzeltmek için ekibimizi derhal harekete geçirdik ve temel sistem sorununu müşteri fonlarına herhangi bir etki olmadan çözdük.” sözlerini kullandı.

Coinbase, sorunu sorumluluk çerçevesi dahilinde borsaya ileten araştırmacı sayesinde herhangi bir kayıp olmadan aksiyon alındığını ve kötü niyetli kullanıma izin verilmediğini ifade etti. Buna ek olarak borsa, bağımsız güvenlik araştırmalarını güçlü bir şekilde desteklediğini ifade ediyor. Sonuç olarak da bu açığı bildiren araştırmacıları ödüllendirmeye karar verdiklerini ifade ediyor. Bu hatayı bulan kişiye ise şimdiye kadarki en büyük ödül olarak nitelendirilen 250.000 dolar ödeniyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

250.000 Dolar Değerindeki Bilgi

Coinbase yaptığı açıklamalarda olayın 11 Şubat’ta gerçekleştiğini ifade ediyor. Yapılan açıklamalara göre ilk olarak araştırmacılar Twitter’da bir açık bulduklarını ifade ettiler ve Coinbase’in kendileri ile iletişime geçmesini istediler. Daha sonra sağlanan bilgiler ışığında işlem arayüzünde bir hata olduğu tespit edildi. Ekip ise bu konu üzerinde hemen çalışmalara başladı ve hatanın Bireysel Gelişmiş İşlem tarafında olduğu görüldü. Hemen sonrasında ise ekip hızlıca çalışarak bu hatanın çözülmesini sağladı.

Buna ek olarak Coinbase, hem hatayı düzelttiklerini hem de ek önlemler aldıklarını ifade ediyor.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu kripto son dakika, fiyat analizi, piyasa analizi, kripto para fiyat analizi, kripto para piyasa analizi, kripto para piyasa, piyasa analiz, fiyat analiz, en iyi kripto paralar, en iyi 10 kripto para, en iyi kripto paralar hangileri, en iyi kripto parayı bul, en iyi kripto

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu