Kripto Para

Bu Altcoinin Satış Baskısı Trendi Tehlikeli Olabilir!

Kripto piyasasının ünlü borsası, bu altcoinin satış bölgesinde olduğunu, fiyatının düşüş veya yükseliş yaşamasının ön görülemediğini söylüyor.

En ünlü kripto borsalarından biri olan Kraken, Ethereum (ETH) yatırımcılarını ETH satış baskısı trendinin yüksek olması dolayısıyla uyarıyor. Kraken, onchain ölçümlerine göre Ethereum’un fiyatının aşağı yönlü bir baskı altında olabileceğini söylüyor. Ayrıca Kraken, borsalara akan ETH’deki artış ile ayıların boğalar üzerinde üstünlük kurduğu anlamını taşıyabileceğini de iletiyor. Bunlara ek olarak Kraken, yatırımcıların ETH’lerini borsalara taşıdıklarını ve bu yüzden ETH satış talebinin arttığını belirtiyor. Bu gelişmelerle ETH’nin alıcı talebi giderek düşüyor.

Ethereum İçin Net Bir Sonuç Yok

Kraken, eğer bu eğilim devam ederse pazarlanabilir arzın artacağını ve dolayısıyla ETH’nin fiyatının düşeceğini söylüyor. Her ne kadar Kraken, Ethereum için artan bir satış baskısını vurgulasa da aynı zamanda ETH’nin sıçrama yapabilme ihtimalinin de her zaman olduğunu ve bu gelişmelerin belki de buna zemin hazırladığını da bildiriyor.

300’den fazla kripto para ile alsat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak gelen yeni açıklamalarda Kraken, MVRV Z skoruna (bir varlığın piyasa değerini gerçekleşen değerle karşılaştıran ve aşırı alım veya aşırı satış koşullarını tespit eden skor) göre şu anda yükseliş bölgesinde seyrettiğini de bildiriyor.

Öte yandan Ethereum (ETH), tüm zamanların en yüksek değerine ulaştığı fiyat değerinden neredeyse %37,5 düşük bir performans sergiliyor. Ethereum’un MVRV Z skorunun 1 puan olması ETH’nin aşırı satış bölgesinde olduğunu ve tekrar yükselişe geçebileceğini gösteriyor. ETH’nin bu skoru, fiyat toparlanmasından önce aşırı satış bölgesine çekiyor ve trendi yukarı çekmeye zemin hazırlayabiliyor.

Risk Tüm Piyasaya Hakim

Ayrıca Kraken, geleneksel piyasalara da hakim olan belirsiz makroekonomik koşulların kripto piyasasının fiyatlanmasını etkilediğini de belirtiyor. Bu sebeplerle borsalar, Ethereum (ETH)’nin şu anda Bitcoin (BTC)’ye göre daha fazla risk altında olduğunu söylüyor ve kripto piyasasında genel bir düşüş olduğuna da dikkat çekiyor. Kraken sözlerine şunları ekliyor:

“Kripto pazarlarını neyin beklediğini belirlemek zor. Bununla birlikte, onchain verileri şu anda biraz aşağı yönlü bir grafik çiziyor. Döviz net pozisyon değişikliği gibi metrikler, piyasa katılımcılarının BTC ve ETH’yi potansiyel olarak uzun vadeli stoklamaya ve pazarlanabilir arza taşıdığını gösteriyor.’’


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu kripto son dakika, fiyat analizi, piyasa analizi, kripto para fiyat analizi, kripto para piyasa analizi, kripto para piyasa, piyasa analiz, fiyat analiz, en iyi kripto paralar, en iyi 10 kripto para, en iyi kripto paralar hangileri, en iyi kripto parayı bul, en iyi kripto

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu