Kripto Para

Bu Altcoin Tüm Yatırımcılarını Dolandırdı ve Kaçtı!

Her geçen gün yeni bir rugpull haberi paylaşıyoruz. Dolandırıcılar artık kripto para piyasalarında çok daha kolay avlanabiliyor. Birkaç bin dolara yaptırılan reklamlar sayesinde her gördüğü projeye yatırım yapmaya hazır o kitleye ulaşabiliyorlar. Daha önce sayısız kere uyardığımız gibi, kripto para yatırımları son derece risklidir ve dolandırıcıların hedefi olabilirsiniz. İşte bu yüzden yatırım yapacağınız projeyi çok iyi araştırmalısınız.

MekaMiners (MEKA) Rugpull

PancakeSwap üzerinden alınabilen MekaMiners (MEKA) token, Binance Smart Chain üzerine basılmıştı. Bundan 5 gün önce piyasa sürüldü ve 0,18 dolardan hızla 0,25 dolara yükseldi. Birkaç gündür 0,18 ile 0,22 dolar arasında hareket ediyordu. Toplam arzı sadece 200 milyon adet olduğu için yatırımcılar bu tokenden çok hızlı şekilde para kazanabileceğini düşündü. Ancak bekledikleri gibi olmadı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

CertiK tarafından dakikalar önce yapılan paylaşıma göre, MekaMiners (MEKA) geliştiricileri tüm tokenleri satarak 641 BNB ile ortadan kayboldu. Tokenin fiyatı %99,89 düştü ve yazı hazırlandığı sırada 0,0001907 dolara ulaştı.

Dolandırılmanız An Meselesi Olabilir

Metaverse, NFT, oyun ve altcoin tüm bu kelimeler biri araya geldiğinde hemen gözlerinizde dolar işareti belirmesin. Güncel trend ne ise, dolandırıcılar tam olarak bu konuyu kendilerine makyaj alıyor. Geçtiğimiz yıl meme tokenler ve topluluk odaklı projeler trend olmuştu ve sayısız meme token dolandırıcısı görmüştük. Önümüzdeki dönemde ise çok fazla “oyun” projesinin ortadan kaybolduğuna şahit olabiliriz.

Artık kripto para piyasalarında 17 bini aşkın altcoin var. Yatırımcıların altcoin iştahı azalıyor ve daha yeni olan NFT odaklı ve metaverse iddialı oyun projelerine yöneliyorlar. Geçtiğimiz yıl her gün birkaç tane altcoin piyasaya giriyordu. Bugünlerde ise her gün yeni oyun projeleri ortaya çıkıyor. Tüm bu projelerin ne kadarı hedefine ulaşacak? Kaç tanesi MEKA gibi 1 haftasını doldurmadan yatırımcısını dolandırarak ortadan kaybolacak.

Bir projeye erken dönemde yatırım yapmak size ciddi kazanç getirebilir, ancak MEKA örneğinde gördüğünüz gibi tüm paranızı da kaybedebilirsiniz. Eğer kendinizi araştırma ve yatırım değerlendirmesi konusunda yeterli görmüyorsanız kesinlikli ön satışlardan yatırım yapmayın. Ayağı yere sağlam basan daha az riskli yatırımlara yönelin. Ayrıca kısa vadede ana paranızı içeriden çıkarmak her zaman hedefiniz olmalıdır, bir proje yatırım yaptığınız seviyeden %70 veya %700 artmış olsun en az ana paranızı sistemden çıkararak riskinizi sıfırlamalısınız.

Stop loss kullanmayı mutlaka öğrenin, tahammül edemeyeceğiniz derecede bir düşük seviyeniz olsun. Varsayalım bu %30 maliyetin altında olsun, en azından paranızın bir kısmın kurtarabilmek için son sınırınızı belirleyerek projeden ayrılmayı öğrenin.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu kripto son dakika, fiyat analizi, piyasa analizi, kripto para fiyat analizi, kripto para piyasa analizi, kripto para piyasa, piyasa analiz, fiyat analiz, en iyi kripto paralar, en iyi 10 kripto para, en iyi kripto paralar hangileri, en iyi kripto parayı bul, en iyi kripto

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu