Bitcoin HaberleriHaberlerPara Kazanma

Brock Pierce ve Tom Lee’ye göre Bitcoin, 2022’de 200 bin doları geçebilir

Block One Eski Strateji Yöneticisi Brock Pierce ve Fundstrat Global Advisors Kurucu Ortağı Tom Lee, 2021 yılı için fiyat tahminleri olan 100 bin dolara ulaşılamasa da, Bitcoin’in 2022 yılında 200 bin dolara ulaşabileceğini düşünüyorlar.

İki yönetici, Bitcoin fiyatının şimdiye kadar en yüksek 69 bin dolara ulaşmasına ve mevcut durumda 47 bin doların hemen altında seyretmesine rağmen, 2022 yılı için tahminlerini ikiye katladı.

Tom Lee, 23 Aralık’ta Market Rebellion Roundtable tartışmasında BTC için 200 bin dolar fiyat tahmininde bulundu ve şöyle belirtti:

“Belki de Bitcoin 200 bin dolar aralığındadır. Yani bunun ulaşılabilir olduğunu düşünüyorum. Fantastik geldiğini biliyorum, fakat oldukça kullanışlı bir tahmin.”

Lee, ABD’de Bitcoin ile ilişkili ilk ETF olan ProShares’in başlatıldığı ekim ayına kadar BTC fiyatının 2021 sonuna kadar 100 bin dolara ulaşabileceğini tahmin ediyordu. 

Lee, o zamanlar Bitcoin ETF’lerinin sonraki 12 ay içinde en az 50 milyar dolar yatırım çekeceğini de iddia etmişti. ABD’de başlatılan Valkyrie, Van Eck ve ProShares Bitcoin ETF’leri, mevcut durumda yaklaşık 1,5 milyar dolar değerinde varlığı yönetiyor.

Pierce ise 29 Aralık’ta Fox Business ile yaptığı röportajda “Bitcoin’in bir süreliğine 200 bin doları geçmesi ve sonra yeniden düşmeye başlaması makul görünüyor,” diye belirtti.

Pierce, 22 Ocak’ta yayınlanan bir makalede Bitcoin’in 2021 yılında 100 bin dolarda pik yapacağını söylemişti:

“Bitcoin’in dirençle karşılaşacağını düşündüğüm pek bir seviye yok. Yıl sonuna kadar 70 bin dolardan 100 bin dolara herhangi bir yerde olabiliriz, fakat dalgalanma da olacaktır.”

Popüler analist Plan B’nin Bitcoin fiyat modeli stok akış (S2F), Bitcoin fiyatının aralık ayını en az 135 bin dolarda kapatacağını öngörüyordu. Ağustos, eylül ve ekim ayları için en kötü durum senaryosu tutan analist, en az 98 bin dolarda kapanış öngördüğü kasım ve aralık ayında ise başarısız oldu.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir, nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu son dakika

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu