Kripto Para

Brezilya Kripto Para Madencileri İçin Vergi Muafiyetini Tartışıyor!

Çin yasaklarıyla birlikte kripto para madencileri dünyanın dört bir yanına dağıldı. Küresel Bitcoin hash gücünün tek bir ülkeye bağlı kalmaması oldukça güzel bir şey, hatta birçok ülke kendi kalkınmasına katkı sağlayacağını düşündüğü için kritik adımlar atıyor. Örneğin Teksas Eyaleti, kripto para madencilerini kendi bölgesine çekebilmek için birçok muafiyet getirdi.

Brezilya ve Kripto Para Madencileri

Brezilya Kongresi, yerel raporlara göre kripto para birimleriyle ilgili çeşitli önerileri ele alıyor. Teklifin bir parçası olarak, ülkenin merkez bankasının kripto pazarını denetlemek için ana düzenleyici olması önerildi. Bununla birlikte, Brezilya Menkul Kıymetler Komisyonu (CVM) sektörün belirli yönlerini de gözden geçirecek.

Bunun dışında rapor, kripto para birimlerinin para birimi olarak kabul edilmesi gerektiğini de belirtti. Şu anda olduğu gibi, diğer varlıklar arasında Bitcoin (BTC), Brezilya’daki değerli metaller ve petrol gibi bir emtia muamelesi görüyor. Ancak tekliflerin kabul edilmesi halinde madencilik sektörü için büyük bir değişiklik gelebilir. Örneğin kripto para madenciliğinde kullanılan cihazların ithalat vergisinden muaf tutulması hususu görüşülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Madencilere Sıfır Vergi Avantajı

Madencilik yenilenebilir enerji kaynaklarından yapılıyorsa “sıfır oran” muafiyeti şartı da var. Bu karar, kripto madenciliği sektöründe sıklıkla tartışılan çevresel kaygıların arkasından geliyor. Düşük karbon emisyonunu teşvik edecek olan Brezilya, yenilebilir enerji kaynaklarıyla üretim yapan madencilerden vergi almamayı planlıyor.

Madencilik şirketi Arthur Mining‘in CEO’su Ray Nasser yerel basına, sıfır oran yasasının geçmesi halinde Brezilya’nın dünyanın Bitcoin madencilik merkezi olabileceğini söyledi.

Nasser şunları söyledi:

“Ülkemizde yenilebilir enerjiyi temin edebileceğimiz çok fazla enerji şirketi bulunuyor. Buradaki iş gücü Paraguay ve Arjantin’den çok daha sağlam eğer buna vergisel avantaj da eklenebilirse Brezilya süreçten kazançlı çıkabilir”.

Bir süre önce Latin Amerika eticaret devi MercadoPago da yakında Brezilyalı müşterilerine kripto yatırımları sunacağını duyurdu. Son zamanlarda, Brezilyalı kongre üyesi Luizão Goulart, ülkedeki çalışanlar için kripto ödemelerine izin verilmesini de önermişti. O zamanlar, teknolojinin faydalarından yararlanmak ve ademi merkeziyetçiliğin avantajlarını getirmek için kripto paraların kullanılabileceğini savunuyordu.

Merkez bankasının rakamları, Brezilyalıların bu yıl Ocak ve Ağustos ayları arasında 4,27 milyar dolar değerinde kripto satın aldığını söylüyor.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu kripto son dakika, fiyat analizi, piyasa analizi, kripto para fiyat analizi, kripto para piyasa analizi, kripto para piyasa, piyasa analiz, fiyat analiz, en iyi kripto paralar, en iyi 10 kripto para, en iyi kripto paralar hangileri, en iyi kripto parayı bul, en iyi kripto

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu