Kripto Para

Bitcoin Göklere Çıkıyor! Dev Havayolu Şirketi, Bitcoin’i Ödeme Yöntemlerine Eklemeye Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri, bir ödeme hizmeti olarak Bitcoin (BTC) için destek eklemeyi planladıklarını açıkladı.
Bitcoin Göklere Çıkıyor! Dev Havayolu Şirketi, Bitcoin'i Ödeme Yöntemlerine Eklemeye Hazırlanıyor

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) önde gelen havayolu şirketlerinden biri olan Emirates Havayolu, yakın zamanda dikkat çeken bir açıklama yaptı. Emirates, yaptığı açıklamada ödeme yöntemlerine Bitcoin (BTC) eklemeyi planladığını duyurdu.

Emirates, Bitcoin’i Ödeme Yöntemlerine Eklemeye Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan Emirates havayolu, bir ödeme hizmeti olarak Bitcoin‘i eklemeyi planladıklarını açıkladı. Havayolu şirketi ayrıca, müşteri ihtiyaçlarını izleyen uygulamalar oluşturmak için personel alımı yapmayı planlıyor.

Şirketin baş işletme görevlisi (COO) Adel Ahmed AlRedha konuya yönelik yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) lider havayolu şirketi Emirates Havayolu, yakında “bir ödeme hizmeti olarak Bitcoin’i” benimseyecek. Buna ek olarak, havayolu web sayfasına takas edilemeyen token (NFT) koleksiyonları ekleyecektir.

Havayolunun Bitcoin’i benimseme planının raporları, NFT ve metaverse planlarını açıklamasından sadece birkaç hafta sonra geldi. Daha önce de bildirildiği üzere, şirketin metaverse lansmanı ile hedeflediği şey, havayolunun “BAE’nin dijital ekonomi vizyonuyla uyumlu olmasını” sağlamaktır.

Bitcoin’in Ne Zaman Ödeme Yöntemlerine Ekleneceği Henüz Belli Değil

Arab News’de yayınlanan açıklamalarda Al Redha, şirketinin müşteri ihtiyaçlarını izleyen uygulamalar oluşturmasına yardımcı olmak için çalışanları işe alması gerekebileceğini ima etti. Ayrıca NFT’ler ve metaverse arasındaki farklardan da bahsetti ve yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“NFT’ler ve metaverse iki farklı uygulama ve yaklaşımdır. Metaverse ile tüm süreçlerinizi operasyonda, eğitimde, web sitesinde satışta veya tam deneyimde olsun metaverse tipi bir uygulamaya dönüştürebileceksiniz, ancak daha da önemlisi etkileşimli hale getirebileceksiniz.”

Tüm bunlara ek olarak, raporda havayolunun Bitcoin ödeme hizmetini ne zaman başlatmayı planladığı henüz belirtmedi.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu kripto son dakika, fiyat analizi, piyasa analizi, kripto para fiyat analizi, kripto para piyasa analizi, kripto para piyasa, piyasa analiz, fiyat analiz, en iyi kripto paralar, en iyi 10 kripto para, en iyi kripto paralar hangileri, en iyi kripto parayı bul, en iyi kripto

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu