Kripto Para

Bitcoin (BTC) Rallisi ile Bu Altcoin ve Bu Meme Coin Yükselişlere Önderlik Ediyor!

Bitcoin (BTC), Pazar günü nihayet 44.700’lük direncin üzerinde tutunmayı başardı ve bugün itibariyle 47.000 doların üzerine çıkıp konsolide olmayı başardı. Böylece kripto piyasasına hakim olan belirsizlik ve korkunun aşıldığı ve rallilerin başladığı da görülüyor. Bu rallide özellikle Shiba Inu (SHIB) ve Solana (SOL)’ün artışları dikkat çekiyor.

SOL ve SHIB

Kripto piyasasında, ciddi miktarlarda fon artışı görüyor. Kripto piyasalarının genelinde %5,4 yani 100 milyar dolarlık bir artış gözlemleniyor. Uzmanlar, bu artışları Terra’nın vakfı olan Luna Foundation Guard (LFG)’nin eylemlerine bağlıyor. LFG, Terra’nın sabit yerel tokenı olan TerraUSD (UST) için 10 milyar dolara çıkarmayı hedefledikleri bir fon ayırma işlemi düzenliyor.

Bu süreçte, piyasa değerine göre ilk 20 kripto para birimi de kazançlar sergilemeye başlıyor. Bu yazı yazılırken Solana (SOL), son 24 saatteki %11’e yakın artışıyla 110,7 dolardan işlem görüyor. Ayrıca haftalık olarak bakıldığında SOL’ün, %22’lik muazzam bir artış gösterdiği de gözlemleniyor.

Doge Katili olarak bilinen Shiba Inu (SHIB) ise, bu yazı yazılırken son 24 saatteki %9,3’lük artışıyla 0,00002667 dolardan işlem görüyor. Haftalık fiyat grafiğine bakıldığında SHIB, %15’e yakın artışıyla yatırımcılarını sevindiriyor.

Endeks Açgözlülükte!

Analistler, kripto pazarındaki genel tasfiyeler yaklaşık 455 milyon dolar eklendiğini belirtiyor. Böylece uzmanlar, tüccarların yeterli fonu olmadığını ve destek oluşturmaya çalıştığını da belirtiyor. Bunun ötesinde analistler, Bitcoin (BTC) için yeni hedefin 50.000 dolar olduğunu söylüyor. Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, 60’ı aştığı için uzmanlar, artık piyasada korkunun hakim olmadığını ve yükselişlerin daha da artacağını belirtiyor. Bitcoin’in yükselişleri ise, tüm kripto piyasasını etkiliyor ve dolayısıyla altcoinler de birer birer ralliye hazırlanıyor.

Uzmanlar, Bitcoin’in mevcut büyüme rotasını sürdürmesini ve Nisan’dan önce 50.000 dolar ile 55.000 dolar aralığında seyretmesini öngörüyor. Ayrıca Matrix Exchange’in yöneticisi Vasja Zupan, yılsonuna kadar Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşacağını öngörüyor ve bahisi giderek arttırıyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu kripto son dakika, fiyat analizi, piyasa analizi, kripto para fiyat analizi, kripto para piyasa analizi, kripto para piyasa, piyasa analiz, fiyat analiz, en iyi kripto paralar, en iyi 10 kripto para, en iyi kripto paralar hangileri, en iyi kripto parayı bul, en iyi kripto

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu