Kripto Para

Bitcoin (BTC) Ekosistemi Bu Konferansa Odaklandı: Neler Konuşulacak?

Bitcoin (BTC) ekosistemi; ortaklıklarıyla, sponsorluklarıyla, altyapısıyla ve küresel çapta benimsenmesiyle tartışılacak olan bu konferansı bekliyor!

Kriptoların benimsenmesi 2022 ile giderek daha da büyüyor. Miami’de bugün Bitcoin (BTC) Konferansı düzenlenecek. Bu konferansta yetkililerin, BTC’nin altyapısını, ortaklıklarını, anlaşmalarını ve sponsorluklarına kadar her şeyi tartışması bekleniyor.

Benimsenme ve Kripto Uygulamaları

Küresel çapta bu benimsenme artarken BTC, kripto piyasasında olduğu gibi benimsenmede de önderlik ediyor. En son 2830 Mart arasında Dubai’de Binance Lisansı düzenlenerek Orta Doğu’da hızlı bir kripto benimsenme trendi başlamıştı. Bunun yanı sıra 14 Mart’ta ise AB parlamentosu, PoW iş kanıtı için kullanım sınırlandırması hakkında çıkarılmaya çalışılan yasa tasarısını reddetmişti. Bu kapsamda Bitcoin ve diğer dijital varlıkların kısıtlanma görmeyeceği görülüyor. Ayrıca bu gelişme, Avrupa bölgesinde kriptoların benimsenme potansiyeline de ivme katıyor.

Bunların ötesinde raporlar, 2022’nin ilk çeyreğinde kripto ile alakalı uygulamaların indirilme sayısının ilk kez 100 milyonu aştığını gösteriyor. Kripto uygulamaları 2020’de %62, 2021’de ise %400 bir büyüme göstermişti. Uzmanlar, bunun sebebini spor sektöründe gelişen kripto sponsorluklarına ve sosyal medya trendlerine dayandırıyor.

Spor, Altyapı ve Küresel Fayda

Spor faaliyetleri ile yapılan anlaşmalar ve sponsorluklar, direkt olarak kripto piyasasını etkiliyor. Örneğin Messi’nin Socios ile anlaşma yapması hem fan tokenlar hem de kriptolar için büyük bir adım olarak görülüyor. Dolayısıyla yapılacak olan bu konferansta buna da değinilmesi bekleniyor. Ayrıca altyapı gelişmeleri ve güncellemeler de kriptolar için önemli etmenlerden sayılıyor. Özellikle Lightning Labs’ın NFT ve stablecoinler için oluşturdukları altyapı haberinin kripto dünyasına bir ivme kattığı düşünülüyor.

Ayrıca yapılan anketlere göre 18 ile 35 yaş arasındaki katılımcıların %40’ının ödemeler için kriptoları kullanmak istedikleri görülüyor. Bu, hem kriptoların proje ve uygulama olarak nasıl kullanılacağı konusunda bilincin arttığını gösterirken hem de yatırımcıların küresel çapta hızlı bir yolu tercih ettiğini ispatlıyor. Dolayısıyla küresel çapta kriptoların yararı, hızı, verimi de bu konferansta konuşulacak başlıklardan biri olacaktır.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu kripto son dakika, fiyat analizi, piyasa analizi, kripto para fiyat analizi, kripto para piyasa analizi, kripto para piyasa, piyasa analiz, fiyat analiz, en iyi kripto paralar, en iyi 10 kripto para, en iyi kripto paralar hangileri, en iyi kripto parayı bul, en iyi kripto

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu