Bitcoin HaberleriHaberlerPara Kazanma

Bitcoin boğaları 42 bin dolar seviyesinde “kuşatma altında”

Bitcoin (BTC) yatırımcıları, 42 bin dolar seviyesinin tanıdık bir mücadeleyi yeniden alevlendirdiği bu haftada birçok yönden kritik bir süreç ile karşı karşıya.

Zincir üstü analiz kaynağı Glassnode, BTC arzının mevcut durumda yüzde 30’unun zararda olduğunu aktardı. Bu oran, tarihsel olarak boğaların savunması gereken kilit bir oran oldu.

Analistler toparlanma şansı konusunda ikiye bölündü

Bitcoin’in 69 bin dolardan mevcut seviyelere gerilemesi (yaklaşık yüzde 40) olağan dışı bir durum olmasa da, uzun vadeli yatırımcıların mevcut destek seviyesinin çalışacağını ummaları için özel bir sebep var.

Tarihi fiyat performanslarını inceleyen Glassnode, zararda olan arz oranı yüzde 30’a ulaştığında genellikle fiyat dönüşleri yaşandığını açıkladı.

Analiz kaynağı, Zincir Üstünde Bir Hafta raporunda “Ayılar kârda olan yatırımcılara baskı uyguladıkça, Bitcoin boğaları da Kârda Olan Arz Oranı göstergesindeki tarihsel öneme sahip oranı savunuyorlar,” diye belirtti ve boğaların “kuşatma altında” olduğunu ileri sürdü.

“Böyle bir savunma geçtiğimiz yıllarda iki kez görüldü.”

Glassnode’un bahsettiği örnekler Mart 2020’de covid sonrası görülen piyasa çöküşü ve 2021 yazında madenci göçü sonrası yaşanan çakılmaydı. Her iki örnekte de zararda olan arz oranının yüzde 30’a ulaşmasını spot fiyattaki fırlamalar izledi.

Bitcoin’in kârda olan arz oranı, açıklamalı grafik (ekran görüntüsü). Kaynak: Glassnode

Diğer yandan Glassnode, mevcut durumda aynı sonucun görülmesinin ise garanti olmadığını açıkladı.

Analiz kaynağı “Bu seviyede görülecek reaksiyon, muhtemelen Bitcoin piyasasının orta vadeli hareket yönüne dair de fikir verecek,” diye ekledi.

“Fiyat hareketinin güçsüzlüğü, zararda olanları nihayet satış yapmaya itebileceği gibi, güçlü bir yükseliş ivmesi de mevcut durumda ihtiyaç duyulan psikolojik rahatlamayı sağlayabilir.”


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir, nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu son dakika

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu