Blockchain HaberleriHaberlerPara Kazanma

Anonymous’tan Terra kurucusuna gözdağı

Popüler hack grubu Anonymous, mayıs ayında çöken Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) ekosistemlerine ilişkin olarak Terra Kurucu Ortağı Do Kwon’un “adaletin karşısına mümkün olduğunca hızlı çıkarılmasını” sağlama sözü verdi.

Hacker grubu Anonymous tarafından yayınlandığı iddia edilen video, Kwon’un işlediği öne sürülen suçlar listesini yeniden ele aldı. Kwon, çöküşten önce LUNA ve UST’den her ay 80 milyon dolar çekmek ve 2020 sonlarında “Rick Sanchez” takma adıyla kurucu ortaklığını yaptığı stablecoin Basis Cash’in çöküşünde rol sahibi olmak ile itham ediliyor.

“Do Kwon, eğer dinliyorsan, ne yazık ki verdiğin hasarı geri döndürmek için yapılabilecek bir şey yok. Bu noktada yapabileceğimiz tek şey seni sorumlu tutmak ve adaletin karşısına mümkün olduğunca hızlı çıkartmak.”

Anonymous, Do Kwon hakkındaki suçlamaları araştıracağını açıkladı.

“Kendini yok etme yolunda keşfedilmeyi bekleyen daha birçok suç olduğuna şüphe yok.”

Hacker grubu, Kwon’u rakiplerini ve eleştirmenleri kandırma konusunda “küstah taktitler” kullanması ve “hiç başarısız olmayacakmış gibi davranması” nedeniyle de eleştirdi.

Topluluktan farklı tepkiler geldi

YouTube videosuna yorum yapanlar ve Twitter’daki topluluk, hacker grubunun Kwon’un peşini bırakmama sözünü çoğunlukla destekliyor gibi gözüküyor. Hatta bir yorumcu, Anonymous’tan “günümüzün Robinhood’u” diye bahsetti.

Reddit’in r/CryptoCurrency subreddit’inde ise videoyla şüpheyle yaklaşanlar ağırlıktaydı ve hacker grubu, Kwon’a karşı boş tehditler yapdırmak ve kamuyla yeni bir bilgi paylaşmamak ile suçlandı.

“Bu video o kadar tehdit edici değil ki, neredeyse tuhaf.”


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu son dakika, blockhain, blockhain haberleri, blockhain haber, blockhain ne kadar oldu, blockhain giriş, blockhain nedir nasıl alınır? blockhain yorum

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu