Bitcoin HaberleriHaberlerPara Kazanma

Analiste göre enerji şirketleri Bitcoin fiyatını yukarı çekebilir

Bitcoin (BTC) fiyatı 70.000 dolara yakın seviyede rekor kırdığı günden bu yana yüzde 55’ten fazla geriledi. Ancak bir analiste göre, boğa piyasasını başlatacak hamle “enerji şirketlerinden” gelebilir.

Kripto veri analiz platformu CryptoQuant’ın CEO’su olan Ki Young Ju, 23 Mayıs tarihinde Twitter üzerinden paylaştığı mesajında, “Enerji şirketleri, geleneksel finans kurumlarıyla birlikte bir sonraki BTC boğa piyasasını yönetebilir” ifadesini kullandı.

Göreceğimiz ilk değişiklik, son zamanlarda en uygun maliyetli elektrik kaynağı haline gelen güneş enerjisi ve rüzgar panellerinin Bitcoin üretiminde daha sık kullanılması olacak.

Hydroelectric energy is the most common source for Bitcoin mining globally, and it gets used by 62% of crypto miners. Solar and wind take 1517% for now.

Last week, @EIAgov said the largest increases in U.S. electric power generation this summer will come from solar and wind. pic.twitter.com/zt78DPzbFP

— Ki Young Ju (@ki_young_ju) May 23, 2022

Tweet serisinde Ki, “hidroelektrik enerjisinin, küresel olarak Bitcoin madenciliği için en yaygın kaynak” olduğuna değinerek “kripto para madencilerinin yüzde 62’si tarafından kullanıldığını” belirtti. Güneş ve rüzgar enerjisinin kullanım oranının ise “şimdilik yüzde 15 ila 17 civarında” olduğunu ifade etti.

ABD’deki elektrik enerjisi üretiminde en büyük artış, güneş ve rüzgar panelleri üzerinden gerçekleşecek.

Thankfully, #Bitcoin has the pioneers to realize this future such as @adam3us.

“… By collaborating on this fullstack, 100% solarpowered bitcoin mining project with @Blockstream, using solar and storage technology from @Tesla“https://t.co/rYcgS8Ospk

— Ki Young Ju (@ki_young_ju) May 23, 2022

Bitcoin madenciliğinde rüzgar ve güneş enerjisinin kullanımıyla ekonominin önemli ölçüde iyileşeceğini düşünen Ki, “Blockstream’in yüzde 100 güneş enerjili Bitcoin madenciliği projesiyle iş birliği yaparak, Tesla’nın güneş enerjisi toplama ve depolama teknolojisini kullandığını” hatırlattı.

İlgili: Bitcoin ağ zorluğu yeni bir rekora daha imza attı

Son olarak Ki, Bitcoin fiyatının Kasım 2021’den bu yana yüzde 56’dan fazla düştüğünü, diğer taraftan hash oranının yüzde 75 arttığını söyledi.

“Piyasa soğuk ancak ağın temelleri madencilik tesislerinden gelen sıcaklıkla ısınıyor.”

Bitcoin hash oranı. Kaynak: CryptoQuant

Cointelegraph tarafından haberi yapıldığı üzere Bitcoin madencilik şirketleri günbegün daha fazla sürdürülebilir enerji kullanıyor. Veriler, önceki yıla kıyasla yaklaşık yüzde 59 daha fazla yeşil enerji kullanılmaya başlandığını gösteriyor.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir, nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu son dakika

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu