Kripto Para

Altcoinler Daha Fazla Düşebilir! 7 Önemli Veriye Dikkat!

Kripto para piyasaları Bitcoin (BTC) 69.000 doları gördüğünden beri düşmeye devam ediyor. Fiyat çıkarken dominance sebebiyle düşen altcoinler sonrasında Bitcoin’in düşüşüyle dip desteklerine gevşedi. Bitcoin artık 39.700 dolarlı seviyelere kadar gevşedi. Yani 30.000 dolarlık net kaybı gördü peki piyasa ne zaman toparlanacak?

Altcoinler Büyük Düşüş Yaşayabilir

Belki de yaklaşan Fed sıkılaştırması yüzünden yatırımcıların önemli kısmının hevesi kaçmışa benziyor. Bu duygu, piyasa aktivitesinin düştüğünü gösteren bazı piyasa verileriyle destekleniyor ve bu da daha büyük kayıpları beraberinde getirebilir.

Bitcoin Fon Oranları ve Fiyat

Analitik firması CryptoQuant tarafından derlenen birkaç büyük borsadan alınan oranlar, kaldıraçla kripto satın almak için borçlanma maliyetinin negatif noktaya düştüğünü gösteriyor. Bu, kaldıraçlı pozisyonlar açmak için para talebinin bir darbe aldığı anlamına gelir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Açık Faiz

Bitcoin vadeli işlemlerinde açık faiz (OI), Aralık ayının son haftasından bu yana biraz düştü. Skewcom sitesine göre şu anda 16 milyar dolar, Noel zamanı 19 milyar dolardan biraz daha düşük. Bitcoin’in Kasım zirvesi sırasında, açık faiz kabaca 26 milyar dolardı.

Ethereum Vadeli İşlemleri

Yine Skew tarafından sağlanan verilere göre ETH vadeli işlemleri açık pozisyonu 13 milyar dolarlık kendi Kasım zirvesinden bu yana düşmeye devam ediyor. Ethereum vadeli işlem piyasası için açık faiz şu anda 8 milyar dolar civarındadır.

Bitcoin ve Ethereum Opsiyonları Açık Pozisyon

Bitcoin seçenekleri için OI şu anda 7 milyar dolar ve ETH için 5 milyar dolar. Aralık ayında, bu rakamlar sırasıyla 10 milyar dolar ve 7 milyar dolar civarındaydı.

Ethereum için de benzer bir görünüm söz konusudur.

Bitcoin Üzerindeki Zımni Oynaklıklar Hızla Düşüyor.

Opsiyon primlerinden hesaplanan ve piyasanın gelecekteki riske bakışını ölçen zımni hacimler, Ekim 2020’den bu yana görülmeyen seviyelere düştü. Elbette, kripto zımni oynaklıklarındaki düzenli seviyeler, hisse senedi piyasasında alarm ve paniğe işaret edecektir, ancak o zamandan beri Aralık ayının ikinci haftasında, kriptonun ima edilen hacimleri düştü. Son birkaç günde bu düşüş hızlandı. Bir aylık zımni hacimler şu anda %60’ta; yazdan beri %80 aralığında geziniyorlardı. Seçeneklere olan talep düştüğünde, zımni oynaklıklar da onunla birlikte düşer.

Ethereum’un Implied Vols (İma Edilen Hacimler) Düştü

Bitcoin ve Ethereum için Implied Vols grafiklerini paylaşıyoruz. Peki Implied Vols (İma Edilen Hacimler) ne demektir? Kısaca bu veriler opsiyon fiyatından piyasanın volatilite tahminini gösterir. Risk açısından önceden haber verir. Şimdi %69’da, ETH’de bir aylık nakit para seçeneklerinde zımni oynaklıklar Haziran ayından bu yana %100 seviyesindeydi. Düzenli olarak %70’in altına düşmelerinin üzerinden bir yıldan fazla zaman geçti.

Tabii ki, bu sessiz piyasaların sonsuza kadar sürebileceği anlamına gelmiyor, ancak önümüzdeki günlerde veya haftalarda fiyatlar yönünü aşağıya kırarsa çok şaşırmamak gerekir. Teknik veriler muhtemel bir düşüşe işaret etse de buradan büyük bir geri dönüşte başlayabilir. Tam da bu sebepten düşüş ihtimalini dillendirenlere değil bu ihtimali doğuran verilere kızmalısınız.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu kripto son dakika, fiyat analizi, piyasa analizi, kripto para fiyat analizi, kripto para piyasa analizi, kripto para piyasa, piyasa analiz, fiyat analiz, en iyi kripto paralar, en iyi 10 kripto para, en iyi kripto paralar hangileri, en iyi kripto parayı bul, en iyi kripto

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu