Kripto Para

ABD Hazine Bakanlığı Popüler Kripto Para Borsasını İncelemeye Aldı!

Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto paralar Amerika’nın gündeminde önemli bir yer teşkil ediyor. Hazine bakanlığı popüler kripto para borsasını inceliyor. Kısa süre önce duyurulan gelişmeye göre yaptırım kapıda olabilir. Peki yatırımcıların yoğun olarak tercih ettiği bu borsa neden araştırılıyor? Soruşturma diğer borsalara genişletilecek mi?

Kripto Para İncelemesi

NYT haberine göre ABD Hazine Bakanlığı, Kraken’in İran’da bulunan kullanıcılara hizmet verip vermediğini araştırıyor. İran hali hazırda ABD ambargolarıyla ekonomik olarak baskı altında ve kripto paraların bu ambargoyu delmesi istenmiyor. Öte yandan İran, ülkede Bitcoin madenciliğine izin vererek ihracat ve ithalat ödemelerinde şirketlerin hareket alanını genişletiyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Kraken, şirkete bağlı beş kişiye göre, İran ve başka yerlerdeki kullanıcıların kripto para yatırımı yapmasına izin vererek ABD yaptırımlarını ihlal ettiğinden şüphelenilen bir soruşturmayla karşı karşıya. Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi, 2019’dan beri Kraken’i araştırıyor ve şirketten bilgi sızdıran kişilere göre borsa ciddi bir para cezası alabilir.

Ambargolar ve Kripto Para

Kullanıcıların çeşitli kripto para birimleri almasına, satmasına veya elinde tutmasına izin veren 11 milyar dolar değerinde özel bir şirket olan Kraken, daha önce düzenleyici eylemlerle karşı karşıya kaldı. Geçen yıl, C.F.T.C. şirkete 1,25 milyon dolar ceza kesti.

Detaylar geliyor.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu kripto son dakika, fiyat analizi, piyasa analizi, kripto para fiyat analizi, kripto para piyasa analizi, kripto para piyasa, piyasa analiz, fiyat analiz, en iyi kripto paralar, en iyi 10 kripto para, en iyi kripto paralar hangileri, en iyi kripto parayı bul, en iyi kripto

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu