HaberlerLitecoin HaberleriPara Kazanma

400 doları aşıp rekor kıran Litecoin fiyatında risk artıyor mu?

Litecoin (LTC) fiyatı, pazartesi günü itibarıyla Bitstamp borsasında tüm zamanların en yüksek değeri olan 414 dolara ulaşarak 400 dolarlık direnci kırdı.

Uzmanlara göre Litecoin, çok kısa süre içinde çok fazla değerlendi. Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük 10’uncu kripto para birimi, yılın başından bu yana yüzde 215’ten fazla artarak 124,42 dolardan 413,90 dolara çıktı.

Bu büyük rallinin ardından birçok bağımsız analist şu anki hareketin 500 dolara devam edeceğini tahmin ediyor.

Döngüsel ticaret

Litecoin piyasasındaki göze çarpan artış, önde gelen altcoin fiyatlarındaki yükselişle aynı zamana denk geldi. Ether (ETH), XRP, Cardano (ADA) ve şaka amaçlı üretilen kripto para birimi Dogecoin (DOGE) fiyatları, yılın başında bu yana toplamda yüzde 17.000’den fazla değer artışı gördü.

San Francisco merkezli kripto para hizmetleri girişimi OKCoin’in işletme müdürü Jason Lau, Litecoin ile Dogecoin arasında oluşan ters korelasyonun altını çizerek, LTC/USD paritesinin yüzde 12 yükseldiği dönemde DOGE/USD paritesinin yüzde 12 düştüğünü belirtti.

So… are people rotating from$DOGE (12%) into $LTC (+18%)?? https://t.co/DQmWqXu5fp pic.twitter.com/l3GH2cSbic

— Jason Lau (@jasonklau) May 10, 2021

Bu arada, Litecoin’in kripto para piyasasının geri kalanına karşı gücünü ölçen bir indikatör olan Litecoin Hakimiyet Endeksi, pazar günü yüzde 0,96’dan pazartesi günü yüzde 1,11’e yükseldi. Bu durum, diğer alternatif kripto para birimlerindeki rallilerin yavaşlama belirtileri gösterdiği için Litecoin piyasalarına yönelik duygusal bir değişime işaret ediyor.

Litecoin Hakimiyet Endeksi döngüsel alım satıma işaret ediyor. Kaynak: LTC.D, TradingView.com

Ancak Litecoin, Dogecoin fiyatının önceki seanslarda yüzde 33 civarında düşmesine neden olan aşırı değerleme riskiyle boğuşuyor. Bu düşüş benzetmesi, küresel piyasalarda tarihsel olarak potansiyel dönüşlerine işaret eden Göreceli Güç Endeksi (RSI) olarak adlandırılan klasik bir momentum osilatör göstergesi üzerinden belirtildi.

Litecoin aşırı mı satın alındı?

LTC/USD paritesine ait grafikte göreceli güç endeksi (RSI) 79,02 civarında. Yani aşırı alım eşiğinin 9 puan üzerinde.

Litecoin fiyatının yakın tarihteki yüksek RSI seviyelerine tepkisi. Kaynak: LTCUSD, TradingView.com

Genellikle Litecoin piyasasında, RSI zirveye çıktığında kısa vadeli bir tersine dönüş yaşanıyor ve 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (yeşil çizgi) seviyesine doğru test gelebiliyor. Böyle bir durumda yatırımcılar, 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA) (mavi çizgi) değerini ilk olumsuz hedef olarak belirler.

Bu nedenle, son ivmelenmenin ardından, mevcut hareketli ortalama değerlerine bağlı olarak LTC/USD paritesi 252 ila 310 dolara doğru potansiyel bir geri çekilme görebilir.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu son dakika, litecoin, litecoin haberleri, litecoin haber, litecoin ne kadar oldu, litecoin giriş, litecoin nedir nasıl alınır? litecoin yorum

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu