Kripto Para

2023 Yılına Kadar Kripto Para Dünyasında Neler Olacak?

Geleceği görmek imkansız ancak günümüzü iyi okuyabilirseniz geleceği dair doğru tahminlerde bulunabilirsiniz. Cryptocom kripto para ekosisteminin 2022 yılına dair beklentilerini paylaştı. Popüler kripto para borsasına göre önümüzdeki yıla kadar bizi neler bekliyor?

2021 Yılı ve Kripto Paralar

Hırpalanmış Bitcoin (BTC) boğaları için bir umut ışığı var. Cryptocom’dan gelecek vaat eden bir rapor, küresel kripto kullanıcılarının 2022’nin sonuna kadar bir milyara ulaşabileceğini tahmin ediyor. Rapor, El Salvador’un örneğini kopyalayan gelişmekte olan ulusların bir kombinasyonunun ve kripto endüstrisine karşı “daha ​​dostane bir duruş” un “ulusların artık halk tarafından kriptoya yönelik artan baskıyı görmezden gelemeyeceği” anlamına geldiği sonucuna varıyor.

2021’e bakıldığında, küresel kripto nüfusu 2021’de %178 artarak Ocak’ta 106 milyondan Aralık’ta 295 milyona yükseldi. 2021, Tesla ve Mastercard’ın kripto ödemeleri ve benimseme ile partiye katılmasıyla başlarken, BTC yılın ikinci bölümünde büyümeyi hızlandırdı ve Ethereum (ETH) benimsemesinden etkili bir şekilde daha iyi performans gösterdi.

300’den fazla kripto para ile alsat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz.

El Salvador’un ödemelerde Bitcoin’i tanımasının öncesinde aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, Ağustos, benimseme için olağanüstü bir ay oldu:

2022 Yılı Beklentileri

2021’de tetiklenen kripto kullanıcılarının sayısı ışığında Cryptocom (CRO), “2022’de benzer bir artış oranı tahmin edersek, 2022’nin sonunda 1 milyar kripto kullanıcısına ulaşma yolundayız” diye tahmin ediyor. Bununla birlikte, oraya ulaşmak için Bitcoin’i ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bazı sağlıklı kripto düzenlemelerini benimseyen birden fazla Latin Amerika ülkesi gerekecek.

Neyse ki, yakın tarihli bir Fidelity raporu, ulusdevletin benimsenmesi konusunda hemfikir; “2022’de daha fazla ülkenin BTC’yi benimsediğini görebiliriz” açıklaması 4 trilyon doların üzerinde varlık yöneten Fidelity tarafından yapılmıştı.

Bununla birlikte Cryptocom bu yıl SEC tarafından onaylanacak bir Spot Bitcoin ETF’sinin yıl sonu hedefini erkene çekebileceğini düşünüyor. Birçok analist 2022 yılı içinde gerekli düzenlemelerin tamamlanarak bir spot ETF’ye imkan tanıyabileceğini düşünüyor. SEC Başkanı ise piyasalardaki volatiliteye işaret ederek şimdilik spot ETF taleplerine olumsuz yanıt veriyor. Volatilite derken, dün bu saatlerde 44.000 dolara gitmeyi uman Bitcoin sadece 24 saat için de 37.710 dolara kadar düştü. Kaldıraçlı işlemlerde 720 milyon doların üzerinde liq yaşandı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bitcoin nasıl Alınır, Ethereum, Bitcoin giriş, Bitcoin Grafik, bitcoin nedir nasıl alınır, Bitcoin nedir, Bitcoin yorum, Bitcoin ne kadar oldu kripto son dakika, fiyat analizi, piyasa analizi, kripto para fiyat analizi, kripto para piyasa analizi, kripto para piyasa, piyasa analiz, fiyat analiz, en iyi kripto paralar, en iyi 10 kripto para, en iyi kripto paralar hangileri, en iyi kripto parayı bul, en iyi kripto

ExtraBilgi.Org

Bilen ile bilinen arasında köprü kurma çalışmalarımızın sonucuna; extrabilgi adını verdik ve bir elin parmaklarını geçmeyen bilen ile extrabilgi.org domaini altında yayına başladık. Olumlu ya da olumsuz her türlü geri dönüşünüz bizi mutlu edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu